Lüleburgaz Belediye Başkanlığı’nın yaptırdığı MYO Kantin Kafeteryası açıldı

21
Kırklareli’nin Lüleburgaz Belediye Meclisi 04.01.2009 tarih ve 2009/1-2-1 (8) sayılı kararı ile inşaatı başlatılan Lüleburgaz Meslek Yüksek Okulu Kantin Kafeterya……
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Lüleburgaz Belediye Meclisi 04.01.2009 tarih ve 2009/1-2-1 (8) sayılı kararı ile inşaatı başlatılan Lüleburgaz Meslek Yüksek Okulu Kantin Kafeterya Tesisi açılışına; Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Başsavcı Emin Aldemir, Emniyet Müdürü Erkan Kabakçılı, Belediye Başkan Yardımcısı Kevser Özkan, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Kırcıoğlu, Üniversite Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ali Taylan katıldı. 
Tören açılış konuşmasına Kantin Kafeterya’yı MYO’na kazandıran Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’la emeği geçenlere teşekkür ederek başlayan Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç şunları söyledi; “ Bu tesisi Üniversitemize kazandıran Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Başkanımızın destek ve gayretleri olmasaydı bu tesis ortaya çıkamazdı. Lüleburgaz’da bir Fakülte yapılması için yoğun talepler var. Bu konuda bizim de planlamalarımız var. Gereğini yapacağız. Talep olmasa bile Fakülte konusu bizim planlarımız arasında olduğu için bunu Allah’ın izniyle en kısa zamanda gerçekleştireceğiz. Lüleburgaz’a Fakülte açılması için gereken çabayı gösteriyoruz.  Yeni Kantin Kafeteryanın hizmete girmesiyle mevcut binada ki Kantin Kafeterya alanlarını da derslik olarak kullanacağız. Bu gün açılışını yaptığımız tesisi öğrencilerimize kazandırmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.
Prof. Dr. Aykaç’tan sonra mikrofona Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak geldi. Halebak, Bilim üretmenin yolunun Üniversitelerden geçtiğine vurgu yaparak; “Kentlerle Kasabaları ayıran özellik, Kentlerin Sanat ve Kültür üretmesidir. Bilim üretimi sadece Üniversitelerde oluşur. Bilimin yolu Üniversitelerden geçer. Bizde Belediye olarak Lüleburgaz Meslek Yüksek Okulu’na önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan 240 metrekarelik 2 Kafeteryası, 170 metrekarelik 2 Toplantı Salonu olan tesisi, 1 milyon dolar bütçe ayırarak kazandırdık. Lüleburgaz bilime büyük saygısı olan bir ilçedir. Lüleburgaz’da insanlar en büyük yatırımı çocuklarının eğitimine yaparlar. Lüleburgaz geçen yıl Üniversiteye öğrenci yerleştirme sınavında Türkiye 1.cisi oldu. Buda gösteriyor ki Lüleburgaz MYO’lu bu yerleşkeyi fazlasıyla hak etmektedir” dedi. (Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here