LTSO Başkanı Okandeniz “7. Ekonomi Şurası”na katıldı

18
“7. Ticaret ve Sanayi Şurası” TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan…
HABER MERKEZİ
“7. Ticaret ve Sanayi Şurası” TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın da katılımıyla TOBB Birlik Merkezi’nde gerçekleştirildi.
7 bölgenin ayrı ayrı sunum yaptığı şurada Ticaret Borsaları Konseyi, Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi, Ticaret Odaları Konseyi, Sanayi Odaları Konseyi ile Deniz Ticaret Odaları Konseyi de kendilerine ait sorunları ve çözüm önerilerini hükümetle paylaştılar.
Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası (LTSO) Yönetim Kurulu Başkanı A.Ergin Okandeniz, Şura öncesinde TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleştirilen TOBB Marmara Bölgesi Toplantısı’na katıldı. Başkan Okandeniz, Lüleburgaz’ın önemli sorunlarını dile getirdi. Bölgemiz Oda ve Borsa Başkanları tarafından dile getirilen sorunlar seçilerek Bölge Temsilcisi tarafından şurada Bakanlara aktarıldı. Şura’nın açılışında konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu iş dünyası olarak huzur ve istikrardan yana olduklarını belirterek; “Ekonomide atılım yapmamızı sağlayan reform ateşi yeniden canlansın” dedi. İcracı ve reformcu anlayışın devam ettirilmesi gerektiğini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, Türk özel sektörünün bu anlayış ile büyük başarı hikâyeleri yazdığına değindi.  Şura için Oda, Borsa ve Konseylerin kapsamlı bir çalışma yaptıklarını ifade eden Hisarcıklıoğlu, özel sektörün mikro ve makro sorunlarının belirlendiğini sonra da çözüm önerilerinin hazırlandığını anlattı. 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmada, TOBB’un yöneticilerine ve tüm üyelerine Türkiye’nin büyümesine, demokratikleşmesine ve sorunların çözümüne yaptıkları katkılar nedeniyle teşekkür etti. 2013’te büyümenin yüzde 4 olduğunu, 2014’ün ilk çeyreğinde de bunun yüzde 4.3 ile beklentilerin üzerinde gerçekleştiğini belirten Erdoğan, Türkiye’nin büyüme oranlarında sanayicinin, çiftçinin, esnafın, KOBİ’lerin emeklerinin çok büyük olduğunu ifade ederek, "Bundan ötürü de sizlere Ülkem ve Milletim adına şükranlarımı sunuyorum" dedi. 
Odaları ve Borsalarıyla TOBB’u "Türkiye’nin çimentosu" olarak değerlendirerek, TOBB’un sadece ekonomik büyümeye katkı yapmadığını, 81 vilayette ve yurt dışında örgütlendiğini dile getiren Erdoğan; "TOBB, ahilik geleneğini yaşatarak, toplumsal refaha, kardeşliğe ve dayanışmaya çok önemli katkılar sağlıyor" şeklinde konuştu. (Hacer Gökkaya)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here