LÖSEV kararlı

6
* Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun Bursa’da lösemili çocukların annelerine “Hastanenin açılmasıyla ilgili bir sorun yok açıklamasının ardından LÖSEV bir basın açıklaması yaptı.
HABER MERKEZİ
LÖSEV tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında; “Sağlık Bakanı Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun Bursa’da lösemili çocukların annelerine; “Hastanenin açılmasıyla ilgili bir sorun yok. Ama benim Dış kapıdaki, Ankara Onkolojideki lösemili çocuklara bakan doktorlarımı çekerlerse oradaki çocuklarım ne olacak” şeklindeki cevabı karşısında kamuoyumuzun ve lösemili hastalarımızın doğru bilgilendirilmeleri ihtiyacı doğmuştur.
Sayın Sağlık Bakanımızın öncelikle bürokratları tarafından yanlış bilgilendirildiğini görüyoruz. Biz Sayın Dr. Müezzinoğlu’nu açılışımıza muhakkak bekliyoruz. Hastanemizi, yaptıklarımızı ve düşüncelerimizi detaylı paylaşmak ve doğru anlatmak istiyoruz.
* “LÖSEV alanında lider konumundadır”
LÖSEV 17 senedir lösemili çocuklarımıza Lösante Hastanesi’nde sağlık, tedavi, sosyal ve maddi yardımlar sağlayan bir kuruluştur. Onkoloji ve Lösemi Alanı’nda hem büyük tecrübelere sahiptir hem de dünyada lider konumdadır. Bunu daha iyi koşullarda ve zengin fakir ayırımı yapmadan daha fazla lösemili çocuklar ile bütün kanser hastalarına parasız aktaracaktır. Yüzde yüz başarıyı hedefleyerek, kanserle de savaşacaktır.
Daha önce Kurucular Kurulumuzdaki 5 Profesör Hocamız ile Sağlık Bakanlığı’na ilettiğimiz teklifi tekrarlamak istiyoruz. Gelin 250 yatak sayısında anlaşalım. Hem çocuk hem de yetişkin hastanesi açalım. Lösemili kanserli çocukların yansıra tüm dallarda da (Cerrahi- Ortopedi-Göz-Beyin Cerrahisi-Nöroloji-Kardiyoloji vb.) hizmet verelim. Ülkemizin kemik iliği nakli, acil ve yoğun bakım ihtiyaçlarına da cevap verelim.
* “Sağlık Bakanı’nın endişesi ortadan kalkar”
Böylece Sağlık Bakanı’nın endişesi ortadan kalkar. Onkoloji Hastanesi’ndeki çocuklar da mağdur olmaz. Zaten LÖSEV olarak tek bir çocuğumuzun bırakın tedavi olmamasını, kılına bile zarar gelmesine asla müsaade ve tahammül edemeyiz. Siz-biz ayırımı yanlıştır. LÖSEV’de lösemili, kanserli bütün Türk Çocuklarını parasız tedavi edecektir. 
Son 1 yıl içerisinde Ankara’da açılan 5 Özel Hastane nereden doktor buldularsa LÖSEV’de kendi kadrolarını aktaracak veya temin edecektir.
Tüm bunlar Sağlık Bakanı Sayın Müezzinoğlu ve Sayın Cumhurbaşkanımızın LÖSEV Ailesi tarafından doğru bilgilendirilmesi sonucunda çözüme kavuşacağına ve 12 sene önce olduğu gibi ruhsatımızın lösemi ve kanser hastalarımızın hayati önemi açısından bir an önce verileceğine inanıyoruz” denildi. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here