Longoz Yeşil ve Mavinin Kardeşliği Doğa Kampı başvuruları başladı

15
Thrakis Doğal Yaşam ve Kampçılık ve DAYKO Vakfı işbirliği ile 19-22 Eylül 2013 tarihleri arasında “Sürdürülebilir Doğa Temalı” Doğa Kampı için başvurular başladı.
HABER MERKEZİ
Thrakis Doğal Yaşam ve Kampçılık ve DAYKO Vakfı işbirliği ile 19-22 Eylül 2013 tarihleri arasında “Sürdürülebilir Doğa Temalı” Doğa Kampı için başvurular başladı.
Doğal yaşamı Koruma Vakfından (DAYKO) yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
“Küresel Çevre Sorunları ve yanlış politikalar sebebiyle tehdit altında kalan onlarda doğal alanın sürdürülebilirliğinin sağlanmasına katkı sağlamak, gençlerde bu anlamda farkındalık yaratmak, doğal yaşamın güzelliklerini deneyimlemek ve unutulmaz hatıralar yaratmak amacındayız, tabi siz doğa dostlarının katılımları ile özellikle ülkemizde çevre sorunlarının en çok kendini gösterdiği ve günden güne yanlış politikaların yarattığı tehditin içine süreklenen bölgelerde yaşayan genç arkadaşlarımızın katılımları sağlamak temel gayemiz olsa da ülkemizin dört bir köşesinden gencin katılımlarına açığız. Tek şartımız 18-25 yaş aralığında olmanız. 
 * Gerçekleştirilecek Faaliyetler;
 – Sürdürülebilir Enerji ve Çevre Politikaları üzerine atölyeler,
– İğneada Longozlarında Doğa Yürüyüşleri
– Uzman akademisyenler eşliğinde biyolojik çeşitlilik üzerine saha çalışmaları,
– Doğa Kampçılığı üzerine temel eğitimler,
– Yaygın Öğrenim Teknikleri temelli grup çalışmaları
– Role-Playing Games
– Limanköy Deniz Feneri, Dupnisa Mağarası, Tarihi Top Dökümhanesi Ziyaretleri
– Kültürel Geceler
– Bölgenin Tarihsel geçmişi konulu ateş başı sohbetleri
Eşsiz Istranca Ormanları içinde gerçekleşecek konaklamalarımız organizasyon tarafından sağlanacak kamp çadırlarında olacak, gıda malzemeleri de yine organizasyon tarafından sağlanacak kampımız tamamiyle ücretsiz. Ancak üzelerek söylemek zorundayız ki, katılımcılarımızın seyahat masraflarını, Kırklareli – İğneada aracı ulaşım haricinde ve kişisel kamp malzemeleri (kafa lambası, yürüyüş için sırt çantası vb.) karşılayamıyoruz. Umarız bu sizler için heyecan kırıcı olmaz. Sizlerde bu organizasyonun bir parçası olmak istiyorsanız, durmayın. 
Başvuru Formu’na;  https://docs.google.com/forms/d/1wDhgz6VfDJR5MPu_E_kMjv4JUkJ0LjATjrVkFAyZiOw/viewform adresinden ulaşabilirsiniz. 13 Eylül 2013 Cuma günü saat 17.00’ye kadar yapılacak başvurularla ilgili sorularını ve merak ettiklerini thrakisdy@gmail.com’dan öğrenebilirsiniz.” (Serkan Koçtürk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here