Lise öğrencileri ve öğretmenleri “Hasta Hakları” konusunda bilgilendirildi

16
Kırklareli’de dün Halk Eğitim Merkez’inde 08 Aralık 2009 Salı günü saat 15.00’da Lise öğrencileri ve öğretmenleri “Hasta Hakları ve Sorumlulukları” konusunda bilgilendirildi.

HABER MERKEZİ

Kırklareli Devlet Hastanesi Hasta Hakları Birimi görevlileri tarafından, bilgilendirmeye katılan Kırklareli Atatürk Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerine Hasta Hakları uygulamalarının durumuna yönelik hasta görüşleri anketi dağıtıldı.
Ankette: “Başvurduğunuz sağlık tesisini özgürce seçebildiniz mi? Sağlık tesisinde, sağlık hizmetinden adalet ve hakkaniyet ilkeleri çerçevesinde faydalandınız mı? Size yapılan tıbbı müdahalede bilgilendirildiniz mi?” gibi soruların bulunduğu anket doldurulduktan sonra Atatürk öğrencileri ve öğretmenleri hasta hakları konusunda bilgilendirildi.
Kırklareli Devlet Hastanesi Hasta Hakları İl Koordinatörü  Dr. Mustafa Kemal Öztürk ve Kırklareli Devlet Hastanesi Hasta Hakları Birim Sorumlusu Raziye Oğuz’un yaptığı bilgilendirmede, Genel sorumluluklar, sosyal güvenlik durumu, sağlık çalışanlarını bilgilendirme, hastane kurallarına uyma, hizmetten genel olarak faydalanma, bilgilendirme ve bilgi isteme, sağlık kuruluşunu ve personelini, seçme ve değiştirme, güvenlik, dini vecibelerini yerine getirebilme ve ziyaret ve refakatçi bulundurma sözsüz iletişim başlıkları altında bilgilendirmede bulundu. (u.e)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here