Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) öncesinde öğrenciler bilgilendirildi

12
T.C. Kırklareli Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğünce “Başarıyı Arttırıcı Yıllık Çalışma Programı” çerçevesinde Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) öncesinde öğrencilere seminer verildi.
HABER MERKEZİ
29 Nisan 2013 Pazartesi günü Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi’nde saat 09.00’da başlayan ve 3 seans olarak ortaöğretim okulları öğrencilerine yönelik yapılan “Bilgi ile Başarıya Doğru” seminer, Sabah Gazetesi Eğitim Danışmanı Sait Gürsoy tarafından verildi.
Gürsoy, Kırklareli’nin gerek LYS’de, gerek SBS’de gerekse diğer sınavlarda elde ettiği başarıyı bildiğini söyledi.
Kırklareli’nin eğitim-öğretim de başarılı bir il olduğunu ifade eden Gürsoy;
“Kırklareli’de öğrenciler sınavları ciddiye alarak çalışmalarını bu doğrultuda yapıyor. Eğitim-öğretimde Kırklareli her yıl başarı elde ediyor. Bu da diğer illerin Kırklareli’ne bakış açılarını değiştiriyor. Kırklareli bir eğitim şehri olarak biliniyor. Burada yapılan gerek seminer gerekse konferanslarda mantıklı sorular soruluyor. Bunun neden böyle olduğuna yönelik küçük bir araştırma yaptık. Çerkezköy ve Marmara Ereğlisi’nde de buna yakın bir başarı var. Sanayi’nin büyük olduğu bölgelerde başarı daha fazla. Yani sanayi yerlerinde özellikle çocukların okutulması isteniyor. Bu bölgelerde de ekonomi evin dışına kayarak dershanelere okullara ayrılıyor. Kırklareli sınavlarda başarılı bir il. YGS’de güzel başarılarınız olduğu kadar LYS’de de birinciliğiniz var. Bu yıl YGS’de 18. oldunuz. LYS’de de güzel dereceler çıkacaktır” dedi.
Ayrıca Gürsoy, değişen sınav sistemi, sınava hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler ve sınava hazırlık sürecinde öğrencilerle aileleri arasındaki iletişim konularında çeşitli bilgiler verdi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here