“Ligdeki hedefimiz ilk 8’i zorlayarak, kendimizi ilk 5’e atmak”

17
Kırklarelispor Teknik Direktörü Bilgin Erdem geçen hafta oynanan Kırklarelispor-Mardinspor karşılaşması sonrası alınan 5-0’lık galibiyeti değerlendirdi.
HABER MERKEZİ 
Maç hakkındaki görüşlerini dile getiren Teknik Adam, psikolojik anlamda sıkıntılı bir karşılaşma oynadıklarını ancak kazanmasını bildiklerin belirterek şunları kaydetti;
* “Böyle maçları oynamak gerçekten zordur”
“Mardinspor ligdeki pozisyonlarından dolayı sıkıntılılar. Oyun içerisinde tüm futbolcularımda etkileniyorlar. Her iki takım oyuncularının da birbirini motive etmesi gerekiyor. Böyle maçları oynamak gerçekten zordur. Ama futbolcularım 5-0 ile maçı kazanmasını bildi. Bizim için önemli olan kazanmaktı bunu da yaptık.”
Mardinspor’lu futbolcuların Kırklarelispor’lu futbolculara “3-0’ın üstü olursa maça çıkacağız.” tehditlerinin olduğunu ileri süren Bilgin Erdem; “Mardinspor’lu futbolcular oyuncularıma “3-0’ın üstü olursa maça çıkacağız.” gibi tehditleri oldu. Futbolcularımda bu psikoloji ile etkilendi. O nedenle maçı biraz yavaş oynadılar. Tabi taraftar bunu bilmediği için tepki gösterdi. Buda gayet normal.” dedi.
* “Sıkıntılı günlerimizde taraftarımızın yanımızda olmasını istiyoruz”
Bundan sonraki karşılaşmalarda Kırklarelili taraftarların takımın yanında olması gerektiğini belirten, Bilgin Erdem şunları söyledi; 
“Yeni bir ligdeyiz. Herkesin bildiği gibi 10 yıldan beridir sıkıntılar yaşandı. Bu sıkıntılı yıllar ardından layık olduğumuz lige döndük. Bulunduğumuz ligde birkaç haftadır kötü sonuçlar alıyoruz. Taraftarın bu sonuçlara taraftarın tepkisi gayet normal. Ben sezon başında bu tarz sonuçlar ile karşılaşacağımızı belirtmiştim. Biz sıkıntılı günlerimizde taraftarımızın yanımızda olmasını istiyoruz. Taraftarımızdan destek istiyoruz. Kötü günde de, iyi dünde de yanımızda olsunlar. Bu şekilde Kırklarelispor hedeflediği yerlere gelecektir. İki yıldan beridir başarılı bir periyodumuz vardı. Bu başarılı dönemden sonra böyle bir sıkıntılı döneme girdiğimiz için taraftarın bir tedirginliği var hiç merak etmesinler. İnşallah en kısa sürede Kırklarelispor, ligde puanlamada bulunduğu yerde olacaktır.
* “Hedefimiz ilk sekizi zorlamak, sonra kendimizi ilk beşe atmaktır”
Önümüzdeki hafta Bandırmaspor ile bir derbi maçı ne olacak. Şuandaki hedefimiz ilk sekizi zorlamak, ondan sonra kendimizi ilk beşe atmaktır. Bu hafta bir lider ile oynayacağız. Bandırma ekibi şimdiye kadar kendi sahasında kimseye yenilmedi. İnşallah Kırklarelispor iyi bir galibiyet ile bandırmaya ilk malubiyetini tattıracak. Bizim o gücümüz var.
* “Türkiye Kupası’nı da ciddiye alıyoruz”
Türkiye kupasında hedeflermiz var. Bu kupanın maddi yönden de kulübe getirileri var. Bu sürecide ciddiye alıyoruz. Kendi evimizde oynayacağız. İnşallah taraftarımızın desteği ile Türkiye kupasında bir kademe atlayıp ikinci kademede yer almak istiyoruz.” (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here