Lider Devre Arası Kampına Evinde Girdi

13
Lider Devre Arası Kampına Evinde Girdi

Lider Kırkrelispor geçtiğimiz hafta sonu ilk yarının son maçında Lüleburgazspor ile karşı karşıya gelmişti. Şiddetli bir yağmur altında oynanan karşılaşmada Deniz Sert (2), Tayfun Şen ve Caner Yalçın’ın golleriyle maçı 4-0 kazanan Lider Kırklarelispor devre arasına hem lider hem de namaglup girmişti. Bu karşılaşmadan sonra 3 günlük izin yapan Kırklarelispor çalışmalarına Perşembe (dün) başladı. Teknik Direktör Bilgin Erdem önderliğinde antremana başlayan Kırklarelispor’lu futbolcuların neşeli tavırları ve hareketleri dikkat çekti. Antremanı Kırklarelispor Başkanı Volkan Can ve Yönetim Kurulu üyeleri de izleyerek eşlik ettiler. Devre arasında kadrosuna transfer yapmayı düşünen teknik heyet ve yönetim dün yapılan idmanda beş tane futbolcuyu deneme maksatlı kampa davet etti. Bu beş futbolcular Kırklareli dışından olup hepsi farklı şehirlerden getirildi. Bu futbolcuları tanıyalım;

Gökhan Canru; 1989 doğumlu olup Istanbul 1. Amatör takımlarından Istanbul Yeni Sahraspor’da ön libero olarak oynuyor. Futbol hayatına Istanbul’da başlayan Gökhan kendini geliştirmek için Süper Amatör takımlarında oynamak istediğini ve Kırklarelispor’da forma verirlerse seve seve oynayacağını dile getirdi.

 Onur Yurtseven; Kocaeli 1987 doğumlu. Kocaeli’nin Derince Belediyespor’da top koşturan Onur, Süper Amatör takımında forma giyiyor. Küçüklüğünden beri bu takımda oynayan Yurtseven, Kırklarelispor’da oynamayı çok istiyor.

Mehmet Ali Işitmez; 1988 Istanbul doğumlu olup, Istanbul’un Sarı Gazisporda top koşturuyor. 1. Amatörden Süper Amatöre yükselmeyi hedefleyen Işitmez Kırklarelispor’da  seçilmeyi hedefliyor.

Murat Dilek de; Mehmet Ali Işitmez’le aynı takımda oynuyor. Sarı Gazisporlu futbolcu 1987  Ankara doğumlu. Profesyonelliğin Süper Amatörden geçtiğini belirten Murat "Amacım Kırklarelispor ‘a seçilerek profesyone lige Kırklarelispor’la adım atmaktır." Dedi.

Alpay Özkaya; çok genç yaşta 1.Amatörde top koşturan Alpay 1991 doğumlu. Istanbul’un Gazi Mahallespor’da top koşturan Özkaya uzun boyuyla ve etkili oyunuyla dikkat çekiyor.

Antremana denenmek amacıyla getirilen bu beş futbolcuda hırslı oldukları gözlendi. Kırklarelispor gibi büyük bir kulüpte top oynamayı hedefleyen genç futbolcular seçilebilmek için sahada elinden geleni yaptılar. Çift kale maçta hepsi ayrı takımlarda denenmeye başlayan bu futbolcular kendilerini kabul ettirmek peşindeler. Antremandan sonra gazetemize açıklamalarda bulunan Kırklarelispor Teknik Direktör Bilgin Erdem şunları söyledi;

"Ilk yarıda istediğimiz hedefe ulaştık. Ama rahatlamadık. Rakibimizle aramızda dört puan var. Şu anda işler iyi gidiyor. Moralimiz yerinde. Üç günlük izinin ardından 17-18 günlük kampa girdik. Bu kamp Kırklareli’de gerçekleşicek, Kırklareli’de çalışmalarımıza devam edeceğiz. Tüm yoğunlumuzla çalışmalarımıza devam edip kondisyonumuzu yükseltmek istiyoruz. Kondisyonumuzu yükseltip lige tüm ciddiyetimizle devam edeceğiz". Dedi.

Antreman esnasında Kırkarelispor Kulübü Başkanı Volkan Can gazetemize açıklamalarda bulundu. Can; " Devre arasının kısa olup 20 gün sonra ligin başlamasından dolayı devre arası kampını hocamızla görüşerek Kırklareli’de yapmaya karar verdik. Daha önce Antalya’da otel ayırtmıştık. Fakat hocamızla görüşüp devre arasının kısa oluşu bize fayda sağlamayacağı ortak fikirdi.

Hocamız kampın burada yapılmasını istedi ve bizde Antalya Kampını terfi maçları öncesine aldık. Transferde gelişme var. Şu anda beş tane futbolcu arkadaşlarımızı denenmek üzere kampa getirdik. Hocamızın takdiri ve isteği doğrultusunda transfer gelişiminde bulunacağız.

Üç günlük tatil izinini bitirdik ve 10 Ocakta oynanacak olan Babaeskispor maçı hazırlıklarına başladık. Takımımız tam kadro ve  eksiğimiz yoktur. Ikinci yarıya başlarken cezalı oyuncumuzun bulunmaması sevindirici. Kırklareli Halkının desteğine ihtiyacımız var. Onlardan isteğimiz bizlere desteklerini devam ettirsinler. Biz Şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerliyoruz." Dedi.

Kırklarelispor Başkanından sonra Yöneticilerden Ömer Topuz gazetemize açıklamalarda bulunarak şunları söyledi; " Ilk yarıyı istediğimiz konumda bitirdik. Ikinci yarıya da galibiyetle başlayıp sezon sonunda şampiyon olmak istiyoruz. Taraftarımızın bize olan büyük desteğine çok şey borçluyuz. Bu borcu sezon sonunda şampiyonlukla ödemek istiyoruz. Desteklerinden dolayı Tüm Kırklareli Halkına teşekkür ederiz." Dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here