Lider Çocuk Tarım Kampı başladı

9
T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı "Lider Çocuk Tarım Kampı" adı altında ilköğretim 4. Sınıf öğrencilerine Doğa Bilinci ve Çevre Farkındalığı kazandırmak…
HABER MERKEZİ
T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı "Lider Çocuk Tarım Kampı" adı altında ilköğretim 4. Sınıf öğrencilerine Doğa Bilinci ve Çevre Farkındalığı kazandırmak, tarladan sofraya gıda, üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla bir etkinlik planlandı.
Etkinlik, Kırklareli Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nce planlanarak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile "Lider Çocuk Tarım Kampı" Kırklareli merkez ilçede bulunan Cumhuriyet İlköğretim Okulu 4/A sınıfı Öğrencileri ile 3. 4. ve 5 Haziran 2015 tarihinde. 3 günlük olarak gerçekleştiriliyor.
"Lider Çocuk Tarım Kampı"nda 1. gün İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde tanışma ve tanıtım amacıyla bir toplantı gerçekleştirildi. Sonrasında Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ziyaret edildi. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde düzenlenen etkinliğe İl Müdürü Dr. Hakan Keçeci ve kurum çalışanları katıldı. Tanıtım Toplantısı sonrası İl Müdürü Dr. Keçeci Öğrencilere hediyeler takdim etti.
3 Günlük Kamp Hakkında Öğrencilere detaylı bilgiler veren Dr. Keçeci; “Lider Çocuk Tarım Kampı 3 Gün Sürecek.  1. gün İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde Yani Bizlerle tanışma ve tanıtım toplantısı, Sonrasında Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ziyaret, Sonrasında, Lüleburgaz İlçemizde bulunan Müsellim Tarım Çiftliği Ziyareti ile Danone Thcveşli Gıda ve İçecek Sanayi ziyaret edilerek sütün kaynağından çıkışı ve soframıza gelinceye kadar geçtiği evrelerin gözlemlenmesi. Kampımızın 2. Gününde çocuklarımız, Atatürk Toprak ve Su Kaynakları Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’ne giderek toprağa dokunup, laboatuar ortamında ise inceleme fırsatı bulacaklar. Tohum ile toprağı buluşturmanın mutluluğu yaşayacaksınız. Kampımızın 3. Günü ise Doğa ve doğada yaşayan canlıların gözlemlenmesi, Longoz ormanları ve Mağaraların nasıl oluştuğa konularım incelemek üzere Demirköy İlçemizde bulunan Dupnisa Mağarası ve çevresinde gezi ve incelemelerde bulunacaksınız” dedi.
Dr. Keçeci etkinliğin amacından bahsederek Şunları kaydetti; “Etkinlikle ilgili planlanan programda, tasarlanan konuların uygulamalı olarak öğrenilmesini sağlamak amacıyla çeşitli faaliyetler planlanmış olup bu faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde Ziraat Mühendisi, Veteriner Hekim, Gıda Mühendisi ve Öğretmen gibi uzmanlar da kampa gönüllü destek verecekler.” 
Öğrencilerin kampın 2. Durağında Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ni ziyaret ettiler. Ziyarete gelen Öğrencileri Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Biriliği Başkanı Ali Dermenci makamında ağırladı. Çocuklara Birlik hakkında bilgiler veren Başkan Dermenci çocuklara kendileri ile ilgili hazırlanan tanıtım filmini izletti. Dermenci, Çocuklara Hediyeler vererek hatıra fotoğrafı çektirdi. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here