LİAD’tan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”

7
Lüleburgaz İş Adamları Derneği (LİAD) tarafından Dernek Binası’nda 07-30 Aralık 2011 tarihleri arasında “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” düzenleniyor.
HABER MERKEZİ
Bugün başlayacak olan eğitimlerle ilgili olarak yapılan açıklamalarda şunlar kaydedildi:
“Yerel ve bölgesel kalkınmaya katkı sağlamak amacı ile Kırklarelinde faaliyette bulunacak girişimcilerin kapasitelerinin geliştirilmesi ve devlet destekli ek finansmanlardan yararlanması amacı ile 30 kişiye, girişimcilik, pazarlama-satış, müşteri ilişkileri, pazar araştırması ve iş planı temel ilkeleri konularında uygulamalı eğitim verilmesidir.
Proje faaliyetlerinin süresi 14 gündür. 30 girişimcinin katılacağı eğitim programı toplam 11 gün ve günde en fazla 8 saat olacaktır.Eğitim programının tamamlanmasının ardından düzenlenecek törenle katılımcılara sertifikaları verilecektir. Program süresince katılımcılara, iş geliştirme çalışmalarında gerekli olan; müşteriyi tanıma, rakipleri tanıma, kendi yetenek ve imkanlarını değerlendirme, yeni iş fikirleri geliştirme/seçme, hedefler belirleme, stratejiler oluşturma konularının yanı sıra üretim, pazarlama, muhasebe-finans, Yönetim ve iş planı yazılması gibi işletme fonksiyonları hakkında teorik ve uygulamalı bilgiler aktarılacaktır. 
Program kapsamında bugün; Girişimcilik Niteliklerinin Sınanması, İş Fikrinin Geliştirilmesi ve Yaratıcılık Egzersizleri. Yarın Yaratıcılık Egzersizleri,Pazar Araştırması. 11 Aralık 2011 Pazar günü Pazar Araştırması. 12 Aralık 2011 Pazartesi günü Pazarlama Planı, Üretim Planı, İş Planı Yazılması. 16 Aralık 2011 Cuma günü Üretim Planı. 20 Aralık 2011 Salı günü Pazarlama Planı. 21 Aralık 2011 Çarşamba günü Yönetim Planı, Finansal Plan, İş Planı Yazılması. 25 Aralık 2011 Pazar günü Yönetim Planı. 29 Aralık 2011 Perşembe Finansal Plan. 30 Aralık 2011 Cuma İş Planı Yazılması.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here