LİAD’tan üyelerine Eğitim Semineri

9
Lüleburgaz İş Adamları Derneği (LİAD), 23 Aralık Çarşamba günü saat 19.30’da Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda “Aile Şirketleri’nde Kurumsallaşma ve Firma Kültürü” konulu Eğitim Semineri düzenledi.

 

Lüleburgaz
Seminer, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir, LİAD eski başkanı Dursun Akdağ, Başkan Cengiz Konca, Başkan Yardımcısı Özer Büyükkurt, LİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve üyelerin katılımı ile gerçekleştirildi.
LİAD Başkanı Cengiz Konca, Eğitim Seminerini düzenlemekteki amaçlarının ise; Değişen ticaret kurallarına uyum sağlamak, ulusal ve uluslar arası rekabette ayakta kalabilmek ve şirketlerin 2. Ve hatta 3. Kuşaklara aktarılmasını sağlamak olduğunu belirtti. Konca “ Semineri 2 saat olarak planladık. Programımız soru-cevap şeklinde iki bölümden oluşacak. Bu eğitim seminerinin Kobilerimizin zayıf ve güçlü yönlerinin tespit edilmesi ve çözümler bulunması açısından çok faydalı bir eğitim semineri olacağına inanıyorum” dedi.
Eğitim Semineri’nin konu başlıkları ise şu şekilde;

 Aile Şirketlerinin Temel Özellikleri, Aile Şirketlerinde Avantajlar ve Dezavantajlar,
 Aile Şirketlerinde Yönetim, Birinci Kuşağın Zorlukları,
 Aile Şirketlerinde Yeni Kuşaklar, Aile Şirketi Kurumsallaşmasından Neyi Anlıyoruz? Aile Şirketleri Neden Kurumsallaşamıyor?
 Kurumsallaşma Nedir? Ne Değildir? Kurumsallaşmanın Olmazsa Olmazları
 Bireylerin, Ailelerin ve Şirketlerin Kurallı Hayat Öngörüsü
 Aile Şirketi Anayasası, Kurumsallaşma Sürecinde En Önemli Faktör: Liderlik
 Aile Liderliğinden İş Liderliğine, Başarılı Liderlerin Temel ve Ortak Özellikleri, Bir Gönül Yolculuğu: Hizmetkâr Liderlik
Eğitim Semineri, kendi alanında uzman, Türkiye’de önemli firmalara danışmanlık yapmış İlhami Fındıkçı tarafından verildi.
Açılış konuşmasını yapan Başkan Konca,  “Gelişen ve değişen piyasa şartlarında üyelerimizin entegrasyonu konusunda da önümüzdeki ayda bu konuları pekiştirecek “ORTAKLIK KÜLTÜRÜ” adlı seminer düzenleyeceğiz. Ardından, İnsan Kaynakları Semineri, Şirketlerin Checkup Seminerleri planladık. Üyelerimizin ufkunu açmak adına gerçeklekştireceğimiz eğitimler devam edecek. Şubat ayında da Afrika iş gezisi düzenleneceğini belirterek Konca, “üyelerimizin ufkunu açarak global krizden en az şekilde etkilenmelerine katkı sağlamaya çalışıyoruz” dedi. (gk)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here