LİAD ve KİAD ortak Yönetim Kurulu Toplantısı’nda biraraya geldi

9
LİAD (Lüleburgaz İşadamları Derneği)yönetim kurulu ve KİAD (Kırklareli İşadamları Derneği) Yönetim Kurulu birlikte bir toplantı yaptı.

 

Lüleburgaz

Lüleburgaz’ın gözde mekânlarından Ezgi Resort Otel’de gerçekleştirilen toplantı saat 20.00’de başladı ve yaklaşık 2,5 saat sürdü. İki yönetimin birlikte gerçekleştirdiği toplantıda tanışma ve fikir alışverişi yapıldı. Toplantının çok verimliği geçtiğini belirten iki başkan; Bu tür toplantıların güzel bir kaynaşma ortamı olduğunu ve sürekli yapılması gerektiğini ve söylediler.
Toplantı LİAD Yönetim Kurulu Cengiz Konca’nın konuşması ile başladı. Konuşmasında birlik ve beraberliğe vurgu yapan Konca; “Değerli KİAD yönetimine Lüleburgaz’a gelerek bu toplantının yapılmasına sebep oldukları için teşekkür ediyorum. Uzun zamandır düşünüp de bir türlü faaliyete geçiremediğimiz bu toplantıyı yapabilmiş olmaktan gurur duyuyorum ümidim ve temennim bu toplantıların devam etmesi iki derneğin aynı amaç doğrultusunda ortak hareket etmesi” dedi.
Toplantıda söz alan KİAD Başkanı Selim KINALI ise amaçlarının Kırklareli için çalışan iki derneğin güçlerini birleştirerek birbirlerine destek vererek daha verimli çalışmalara imza atmak olduğunu bu maksatla da toplantıyı tertip ettiklerini, temennisinin de bu tarz toplantılarda konuşulan konuların fiiliyata dökülmesi olduğunu belirtti. Sözlerine dernek olarak yapılabilecekler programları aktararak devam eden kınalı; “ortaklık kültürünü üyelerimize devamlı anlatıyoruz ama bunu dernekler olarak pek de başarabildiğimiz söylenemez, bu akşam bunun için ilk adımı atmış bulunuyoruz. LİAD ve KİAD bundan sonra güçlerini birleştirerek daha büyük projelere imza atacaktır, bu konuda samimi olarak buraya geldik, bu birliktelik zamanla tüm Trakya çapında yapılabilmelidir” dedi.
 Toplantı da ilk etap da ortak Bulgaristan gezisi, değişik yurtiçi gezilerinin ortak yapılması, seminer ve konferanslarda derneklerin birbirlerini desteklemeleri ayrıca sektör komitelerinin ortak çalışması gibi konularda da anlaşmaya varıldı. Toplantı sonunda da katılan yönetim kurulu üyeleri tek tek görüş bildirdi. Kötü hava şartlarına rağmen gerçekleşen toplantı sivil toplum kuruluşları arasında birlik ve beraberliklerin olabileceğine dair sinyaller verdi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here