LİAD, Türk-Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası’nın konuğu oldu

13
Lüleburgaz İş Adamları Derneği (LİAD) Başkanı Cengiz Konca ve üyeler, Bulgaristan’ın Burgas kentinde bulunan Türk-Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası’nın konuğu oldu.

 

Vahit İŞBAŞARAN
LÜLEBURGAZ
LİAD Başkanı Cengiz Konca ve üyeler Yambol Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ile  yaptığı iş görüşmelerinden sonra Karadeniz kıyısındaki Burgas iline geçti.
LİAD heyeti Burgas’a gelişinde Türk -Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası Burgas Bölge Koordinatörü Salih Şahin, üyeler Mustafa Gelgeç ve Nedret Lütfü tarafından karşılandı.
Görüşmeler öncesinde ekibimiz, Pomorie ve  Nesebar kentleri gezdirilerek tanıtıldı.
Daha sonra Burgas’ daki  Murphy lokantasında düzenlenen yemekte  LİAD Başkanı Cengiz Konca ve üyeler ile Türk Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası Burgas Bölge Koordinatörü  Salih Şahin,eş başkan Veselin Atanasov, yöneticiler, üyeler ile Burgas Ticaret ve Sanayi  Odası Başkanı Tsanko İvanov ve Türkiye’nin Burgas Başkonsolosu Yardımcıları  Korkut Yirmibeşoğlu ile Aysel Keçeci katıldı.
Yemekte konuşan LİAD Başkanı Cengiz Konca, "Bulgaristan bizim en sıcak ilişkiler içerisinde olduğumuz sınır komşumuz. LİAD olarak daha öncelerden de yaptığımız programların bir yenisini de üye iş adamlarımızın isteği doğrultusunda yapıyoruz. Bulgaristan Tarım ve Hayvancılık konusunda iş adamlarımızın yatırım yapabileceği bir ülke. LİAD olarak temennimiz iki ülke iş adamlarının bir birleri ile kaynaşsın iş tecrübelerinden yararlansın. Somut iş bağlantıları gerçekleşmemiş olsa bile karşılıklı görüşmede edinilecek farklı bilgilerin dahi faydalı olacağını düşünüyoruz. Lüleburgaz İş Adamları Derneği olarak Türk Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ile daha sıkı ilişki kurmayı hedefliyoruz. Bu konuda çalışmalarımız artarak devam edecektir. Ticari ilişkilerimizin yanı sıra kültürel ilişkilerimiz de güçlenecektir."dedi.
LİAD Başkanı Konca, konuşmasından sonra Türk Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası Burgas Bölge Koordinatörü Salih Şahin’e, Burgas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tsanko İvanov’a kahve fincanı takımı hediye etti. Türk Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası Burgas Bölge Koordinatörü Salih Şahin’de, Başkan Cengiz Konca’ya odanın plaketini sundu.
Türk Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası Burgas Bölge Koordinatörü Salih Şahin ve Burgas Ticaret  Odası Başkanı Tsanko İvanov, yaptıkları konuşmalarda  LİAD’lı iş adamlarını Burgas kentinde görmekten mutlu olduklarını belirterek, ticari ilişkilerin artacağını söylediler.
Yemekte işadamlarımız, Türk Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası üyeleriyle ikili görüşmelerde bulundular.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here