LİAD küresel kriz sonrası için sinerjik yapılanma modeli semineri yaptı

18
“İnsan yaşadıkça kriz vardır!”

 

 

Lüleburgaz İşadamları Derneği (LİAD), 24 Şubat Çarşamba saat 19.45’te Ticaret Borsası’nda seminer düzenledi.

Seminere Lüleburgaz Kaymakamı Lütfullah gürsoy, Lüleburgaz Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir ve yoğun bir katılım ile çok sayıda davetli katıldı.

Programa başlamadan önce Türk Kızılayı Lüleburgaz Kan Bağışı Merkezi Uzmanı İldeniz Keskin 1.000.000 iyi insan aranıyor kampanyası için bilgilendirme sunumunu gerçekleştirdi ve kan vermenin nedenli önemli vurguladı. Kan bağışı için 4 Mart 2010 da Bir Nefes Göğüs Hastalıkları hastanesinde saat:13.00-16.00 arasında yapılacağını söyledi.

Açılış konuşmasını LİAD Başkanı Cengiz Konca yaptı. Konuşmasında LİAD Genel Sekreteri Yavuz Yakut’un 10 Mart 2010 da ayrılarak Filipinlere yerleşeceğini söyleyen Konca, Yakut’a başarılar diledi yerine ise İstanbul Üniversitesi İşletme bölümü mezunu Nihat Sayın’ın Genel Sekreter olarak görev yapacağını ifade etti. Kan bağışının LİAD tarafından memnuniyetle karşılandığını ve dernek üyeleri ve çalışanlarla bu kampanyaya destek olunacağını ifade etti. Konca önceki yapılan faaliyetlere de değinerek bir önceki programımızın ortaklık kültürü olduğunu ve devam eden 6 haftalık satış pazarlama seminerinin 3. haftasını başarı ile bitirdiklerinin ve LİAD ailesine yeni katılan ve katılım belgesi takdim edilmeyen üyelerimize de katılım belgesi takdim edildi. Son olarak yarın gerçekleşecek olan mevlit kandilini de tebrik ederek sözü Haluk Ziya Öztürkmen’e verdi.

Haluk Ziya Türkmen, küresel krizin geçmeyeceğini sürekli var olacağını ve bunun geçmesini oturup beklemek yerine esnek ve yenilikçi bir şirket yapısına bürünerek şirketlerin ayakta kalabileceğini vurguladı bunun yanında bir şirketin devamlılığını sürdürebilmesinin en  önemli unsurlarının birinin planlama olduğun belirten Türkmen şirketimiz için doğru kararlar alıp uygulamak istiyorsak önce şirketimizin gelecekte nerede olması gerektiğini hedefleyerek ona uygun planlar yapmalıyız şeklinde konuştu. Ayrıca Türkmen aracıların yavaş yavaş ortadan kalkacağını bildirerek firmaların tüketiciye bire bir ulaşacağını söyledi. Konuşmasında dinleyicilerle bire bir diyaloga giren Türkmen dinleyicilerin dikkatini dağılmamasını sağlayarak eğlenceli ve verimli bir konuşma yaptı. Öztürkmen’den sonra kürsüye davet edilen Lüleburgaz Kaymakamı Lütfullah Gürsoy, Öztürkmen’e yaptığı konuşmadan dolayı içten duygularla teşekkür ederek çağımızın bilgi çağı olduğunu ve iş adamlarımızın bilgiye ve yeniliğe açık olmaları gerektiğini vurguladı. daha sonra GÜRSOY Liad Genel Sekreteri Yavuz Yakut’a görevden ayrılması sebebiyle Lüleburgaz’a katkılardan dolayı teşekkür ederek gelecek iş hayatında başarılar diledi ve başarılı olacağına inandığını söyledi ve kendilerine teşekkür plaketi takdim etti. (gk)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here