LİAD, KOSGEB Girişimcileri’ne belgelerini verdi

16
Lüleburgaz İş Adamları Derneği (LİAD) ve KOSGEB ortaklığı ile düzenlenen 30 bin TL. hibe, 70 bin TL kredi desteği alabilme imkanı sunan uygulamalı girişimcilik eğitimine katılan kursiyerlere belgeleri verildi.
HABER MERKEZİ
Lüleburgaz İş Adamları Derneği (LİAD) ve KOSGEB ortaklığı ile düzenlenen 30 bin TL. hibe, 70 bin TL kredi desteği alabilme imkanı sunan uygulamalı girişimcilik eğitimine katılan kursiyerlere belgeleri verildi.  Lüleburgaz kaymakamı Cemalettin Yılmaz ve KOSGEB müdürü Tarık Altuntaş’ın da katılımıyla sertifika verme töreni yapıldı.
LİAD dernek binasında kahvaltılı yapılan programda Liad başkanı Cengiz Konca; “Bugün bizim için anlamlı günlerden birisi. Dernek olarak misyonumuzu eda etmenin memnuniyetini yaşıyoruz. Kursiyerlerimize girişimcilik aşılama adına faydalı olduğumuzu düşünüyoruz. Türk insanında var olan girişimcilik ruhunun açığa çıkması adına güzel bir organizasyon yapmış bulunuyoruz. Sayın il müdürümüze değerli desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Dernek olarak amacımız iş dünyasına yeni girişimcileri katmak.  Her ferdin ülke ekonomisine katkı sağlaması adına gayretlerimiz var. Bu düzenlediğimiz dördüncü Girişimcilik eğitimi. Talepler doğrultusunda devamı da yapılacak. Kursa katılan kursiyerlerimize başarılar diliyoruz. Her aşamada destek adına elimizden geleni yapmaya çalışacağız” dedi.
Kursiyerlere önemli bilgiler veren KOSGEB İl Müdürü Altuntaş ise; “Girişimcilik adına ilk basamağı geçmiş oldunuz. Yolun başındasınız. Size tavsiyem doğru zamanda, doğru yerde, doğru projeyle işinizi kurunuz. Başlarken iyi hesap yapılırsa ileri ki zamanlarda sıkıntı yaşanmayacaktır.  Şu an piyasada bildiğimiz bir çok zenginin hayat hikayesi sizlerden farklı değil. Sizlerde geleceğin Koç’u Sabancı’sı neden olmayasınız. Girişimcilik ruhunuzun devam etmesini temenni ediyorum. Hepinize başarılar diliyorum” dedi. 
Program kursiyerlere sertifikalarını; Lüleburgaz Kaymakamı, KOSGEB Müdür ve LİAD Başkanı’nın vermesi ile sona erdi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here