LİAD Kadın Komisyonu Çerkezköy İş Kadınları ile buluştu

23
TUSKON’a ve MARİFED’e bağlı Lüleburgaz İş Adamları Derneği (LİAD) İş Kadınları Komisyonu Çerkezköy’de ÇESİAD’ın ev sahipliğindeki toplantıya katıldı.
HABER MERKEZİ
LİAD iş kadınları çalışmaları ve faaliyetleri ile ilgili bilgiler vererek kadınların iş hayatındaki rolü ve ekonomiye katkıları yönünde fikir alışverişinde bulundular. 
LİAD, Çerkezköy Ergene Havzası Sanayici ve İşadamları Derneği (ÇESİAD), Tekirdağ Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (TASİAD), İşkadınları Komisyonu Üyeleri karşılıklı fikir alışverişinin yanı sıra işkadınlarının hayatını kolaylaştırmak adına projeler ürettiler. Toplantının açılış konuşmasını yapan ÇESİAD İş Kadınları Komisyonu Başkanı Ayşe Doğan, faaliyetleri hakkında bilgiler vererek; “Derneğimizde 121 üyemiz bulunuyor. 10 üyemizde bayan. Hep birlikte güzel faaliyetler yapacağız” dedi. 
LİAD Kadın Komitesi Başkanı Şükran Erçetin, Başkan Yardımcısı Güldal Yalın ve dernek üyelerinin katıldığı toplantıya Trakya’dan da 50 iş kadını katıldı. LİAD İş Kadınları Komisyonunun çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Şükran Erçetin; “İş kadınlarımıza yönelik kültürel ve sosyal faaliyetlerimizin yanında sürekli eğitim programlarımız ile etkinlikler düzenliyoruz. Eğitime çok önem veriyoruz. Dernek olarak 180 üyemiz bulunuyor, 27 kadın komitesi üyemiz var. Eğitim çalışmalarımız ile iş hayatındaki kadınlarımız sürekli olarak yenilemek istiyoruz. Bölge ekonomisi ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bizler hem iş dünyasını yakından takip ederken hem de hayatın diğer alanlarında olduğumuzu da vurguluyoruz” diye konuştu.
Toplantıda; Kadın komisyonlarının iş hayatındaki rolünü ve üstlendiği misyonu, yerel ve bölgesel ekonomiye katkıları, ortak yürütülebilecek iş paylaşımları ve sosyal projelerin konuşulduğu toplantıda Uluslararası arenada TUSKON’un sunmuş olduğu katkılar ve destekler ile iş kadınlarının yurt dışına açılması ve ihracat yapmaları hakkında bilgiler verildi. Çerkezköy’de gerçekleştirilen toplantıda iş kadınları sosyal sorumluluk projeleri ve ihtiyaç duyulan projeler hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulundular. 
Karşılıklı görüşmelerin arından toplantının sonunda derneklerin iş kadınları komisyonları başkanları günün anısına birbirlerine hediyeler takdim ettiler. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.