LİAD ile Letonya arasında Ticaret Köprüsü kuruluyor

14
Letonya Rezekne Belediye Başkanı Aleksandrs Bartasevic, beraberindeki heyetle birlikte Lüleburgaz İşadamları Derneği Üyeleri ile LİAD Dernek Binası’nda bir araya geldi.
HABER MERKEZİ
Letonya Rezekne Belediye Başkanı Aleksandrs Bartasevic, beraberindeki heyetle birlikte Lüleburgaz İşadamları Derneği Üyeleri ile LİAD Dernek Binası’nda bir araya geldi. İki heyet arasında gerçekleşen toplantıdan önemli işbirliği kararları çıktı.
Konuk belediye Başkanına ziyareti sırasında Başkan Yardımcıları Igor Sergejevs ile Aleksandrs Irisins, Dış İlişkiler Departmanı Müdürü Natalja Jupatova ve Kültür ve Turizm Departmanı Müdürü Maija Breke eşlik ederken LİAD adına Başkan Talat Yılmaz, Başkan vekili Ali Çukur, Genel sekreter Şadan Canaz ve 20 civarında üye iş adamı misafirleri karşıladı. Rezekne Belediye Başkanı Bartasevic, Lüleburgaz belediyesi davetiyle geldikleri Lüleburgaz’ı çok beğendiklerini belirterek kendilerine yapılan bu candan ve sıcak karşılama için teşekkür etti. Türkiye’de ilk defa bu kadar iş adamıyla bir araya geldiğini ifade eden Bartasevic ülke ekonomisi konusunda LİAD Üyeleri’ne sunum yaptı. Yatırım fırsatlarından bahseden Bartasevic; “Bu ziyaret neticesinde Lüleburgazlı işadamları ile ticaret alanında köprü kurmuş olduk” dedi.
Ülkesinin özellikle turizm ve tekstil konularında ticaret yapılabilecek öneme sahip olduğunu ifade eden Bartasevic, Türk işadamlarını ülkesine davet etti. Türk İşadamları’nı ülkesine davet eden Belediye Başkanı; “Bir yönetici olarak her türlü yardıma hazırım, özellikle Termal turizm konusunda çok cazip bir ülkeyiz bu konuda ciddi fırsatlar var şu anda, bu fırsatı değerlendirmenize yardımcı olacağım” dedi. 
LİAD faaliyetlerinin de tanıtıldığı toplantıda konuşma yapan LİAD Başkanı Talat Yılmaz; Misafir heyeti ağırlamaktan dolayı memnun olduklarını, kendileri sayesinde Letonya hakkında daha da önemli bilgiler edindiğini söyledi. En yakın zamanda kendileri ile tekrar irtibata geçerek iki ülke arasında Ticari alanda köprü kurmak arzusunda olduğunu ifade eden Yılmaz ilk fırsatta Letonya’ya iş adamı araştırma heyeti düzenleyeceklerini sözlerine ekledi. Programda LİAD Üyesi işadamları kendilerini tanıtarak sektörleri ile alakalı yatırım ve ticaret fırsatları konusunda bilgiler edindiler. Heyetler arasında kartvizit alışverişi ile sona eren programda LİAD Başkanı Letonya Rezekne Belediye Başkanı Aleksandrs Bartasevic’e günün anısına hediye takdim etti. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here