LİAD Girişimci Kadın Komisyonu’ndan Trakya’da bir ilke imza

11
Nitelikli İstihdam için İş Birliği Protokolü
HABER MERKEZİ
Lüleburgaz İş Adamları Derneği (LİAD), Çalışma ve İş Kurumu Kırklareli İl Müdürlüğü ve Lüleburgaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı.
Lüleburgaz İlçesinda aktif olarak faaliyet gösteren Lüleburgaz İş Adamları Derneği (LİAD) çatısı altında faaliyetlerine başlayan Kadın Komisyonu, çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Kadın Komisyonu, seminer ve kursların ardından istihdam garantili meslek edindirme kursu protokolü ile Lüleburgaz’da işsizliğe çözüm üretmeye çalışıyor.
Geçtiğimiz gün yapılan protokol imzalama töreninde bir konuşma yapan Lüleburgaz İş Adamları Derneği (LİAD) Başkanı Cengiz Konca, her iş alanında nitelikli elemana ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek, Kırklareli genelinde büyük bir eleman açığı olduğunu söyledi.
Konca bu konuda çok önemli bir adımın imzalanan protokol ile atılmış olduğunu söyledi.
Konca; “İmzalanan iş birliği protokolü, Kırklareli İl genelinde ve Lüleburgaz ilçe özelinde eğitilmiş işgücü oranını arttırarak işverenlerin aradığı nitelikli iş gücünü bulmasını mesleksiz ve işsiz vatandaşların da meslek sahibi yapılarak istihdam edilmesini amaçlıyor. Ayrıca protokol çerçevesinde Satış Yöneticiliği kursu, Bayan Kuaförlüğü alanında manikürlük dalında kurslar açılacak.” Dedi. 
İmza töreninde konuşan Çalışma ve İş Kurumu Kırklareli İl Müdürü Hasan Aksoy, LİAD Girişimci Kadın Komisyonu ile böyle bir işbirliği yapmanın kendileri için çok önemli bir girişim olduğunu belirterek, diğer iş adamları derneklerine de örnek olması gerektiğini belirtti. Öncelikli olarak 2 kurs ile başlanacak bu iş birliğinin devamınında başka istihdam garantili kurslarla devam etmesini istediklerini söyleyen Aksoy, “Bu kursların açılma aşamasına gelmesinde emek sarfeden Başta LİAD Girişimci Kadın Komisyonu Başkanı Şükran Erçetin ve Başkan Yardımcısı Hacer Gökkaya olmak üzere kendileri nezdinde diğer kadın komisyonu üyelerine teşekkür ediyorum. Erkek üyelere de örnek olmasını diliyorum. Kadın girişimcilerin gerçekleştirdikleri faaliyetlerinden dolayı kendilerini tebrik ediyorum.” Dedi.
Lüleburgaz Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Hilmi İkibudak Proje ortağı olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek güzel sonuçlara imza atacaklarını belirtti.
Çalışma ve İş Kurumu Kırklareli İl Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, Lüleburgaz İş Adamları Derneği, Çalışma ve İş Kurumu Kırklareli İl Müdürlüğü ve Lüleburgaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında açılacak olan kurslar için başvuruların 4 Şubat’ta başlayacağı bildirildi.  (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here