LİAD Filipinler’e Ticaret ve Yatırım Heyeti düzenliyor

16
Lüleburgaz iş adamları Derneği (LİAD) Üyesi olduğu TUSKON ile Filipinler’e İş Gezisi düzenliyor.
HABER MERKEZİ
 Gezi ile alakalı bilgi veren LİAD BAŞKANI Cengiz KONCA; “LİAD ve Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Türk şirketlerinin yurtdışına açılımını sağlamaya ve ihracatlarını artırmaya yönelik faaliyetlerimiz kapsamında 26-30 Ocak 2013 tarihleri arasında TCCP (TurkishChamber of Commerce of thePhilippines,   Inc.) işbirliğinde Filipinler’e Ticaret ve Yatırım Heyeti organize edilecektir. Üyelerimizi yeni pazarlar ile tanıştırmak, ihraç ürünlerinin tanıtımı, mümessil, temsilciliklerinin oluşturulması ve yerel firmalarla işbirliklerini geliştirmek amacıyla ticaret ve işbirliği imkânlarını yerinde görmek ve ikili görüşmelerde bulunmak üzere organize edilecek bahse konu ziyarette Filipinler’in başkenti Manila’da Filipinli işadamlarını bir araya getirecek bir Ticaret ve Yatırım Forumu düzenlenecektir. Bu programda Filipinler’e satılabilecek başlıca ürünler şunlardır:
Çimento, PVC Pencere Sistemleri, Güneş Enerjisi Ürünleri, Mermer, İnşaat Demiri, Trafo, Jeneratör, Mobilya (Koltuk takımı, Ofis Mobilyası ve Malzemeleri), Zirai Ürünler, (Gübre, ilaçlar, tohumlar), İnşaat ve Müteahhitlik, Tekstil (Hazır Giyim, Havlu, Bornoz, Nevresim), Halı, kilim,Mutfak Malzemeleri (Tencere ,Tava, Tabak, Kaşık, Çatal, Cay kaşığı vb.), Elektrikli Ev Ürünleri (Ütü, Çamaşır ve Bulaşık Makinesi, Süpürge vs.), Turizm ve Otelcilik, Domates Salçası, Makarna, Baklagiller, Un, Buğday, Kepek, Maya,Kuru Üzüm, Fındık, Fıstık, Ceviz vb.,Un Fabrikası ve Tavuk Çiftliği Yatırımı,Yoğurt ve Peynir İmalatı Yatırımı, Temizlik Ürünleri (Bulaşık Deterjanı, Camsil, Sabun, Kirçöz), Kolonya, Parfüm, Makyaj Malzemeleri ve Kozmetik ürünleri.
Filipinlerden alabileceğimiz ürünler ise aşağıdaki ürünlerdir:
Her Türlü Tropikal Meyve, Deniz Ürünleri, Ahtapot, Ton Balığı vb. Şeker, Hurda Demir ve Metal, İnci, Mercan,A4 Kağıdı, Her Tür Hediyelik Eşya
Ülkeyle alakalı genel bilgi vermek gerekirse; Filipinler 110 milyonluk nüfusu ve 23 yaş ortalaması ile Dünyanın 12. Büyük nüfusuna sahip ülkesidir. Dünyanın en pahalı 7. Ülkesi konumunda olan Filipinler’in büyüme hızı %6.3 dür. Üretim eksikliği nedeni ile dışa bağımlı bir ekonomisi vardır. Türk ürünleri Filipinler’de her geçen gün rağbet görmektedir Türk ürünleri Çin ve dünya ile fiyat ve kalite de rekabet edebilmektedir. Filipinler’in Başkenti Manila, aynı zamanda pasifikteki 21 ülkenin başkentidir. Asya Birliği’nin de başkentidir. Filipinler Pazarı ile 110 milyon değil 2 milyar insana hitap etme fırsatına sahip olacaksınız. Biz LİAD olarak katılan iş adamlarımızın faydalanacağını ümit ediyoruz. Bu tarz programlar artarak devam edecektir.” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here