LİAD Eğitim Seminerleri’ne devam ediyor

15
Lüleburgaz İş Adamları Derneği’nin (LİAD) 6 hafta sürecek olan ‘Satış ve Pazarlama” konulu eğitim seminerinin 2.si 17 Şubat 2010 Çarşamba akşamı Ata İş Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleşti.

HABER MERKEZİ
Saat 18.30 da başlayan seminer 40 kişinin katılımıyla 2 saat sürdü.
LİAD’ın düzenlemiş olduğu satış okulunun 2.haftasında satış pazarlamacısının özellikleri ve psikolojisinin satış üzerindeki etkileri konusu işlendi. Seminerde satışın bir sanat olduğu, satışın bir ikna bilimi olduğu ve insanların karar alırken sadece %5’i bilinçli, geri kalan %95’i ise içgüdülerine göre hareket ettikleri vurgulandı.
Yönetim Danışmanı Yılmaz Sönmez; “Teknolojinin ilerlediği, ulaşımın kolaylaştığı rakiplerin ise her alanda çoğaldığı günümüzde ürün yerine güven ilişkisinin ön plana çıktığı bilinen bir gerçektir” dedi.
İyi bir satış uzmanı; bir profesyonel, bir temsilci, bir öğretmen, bir psikolog, iyi bir araştırmacı olması gerektiği vurgulandı. Satış uzmanı kendisini, müşterisini, ürününü çok iyi tanıması gerektiğini vurgulayan Sönmez; Satış uzmanın güven bırakıcı bir kişiliğe sahip olması gerektiğini söyledi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here