LİAD Belediye Başkanı’nı ziyaret etti

20
LİAD Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri 10 Aralık 2009 Perşembe günü Belediye Başkanı Emin Halebak’ı ziyaret etti.

Ziyarete LİAD Başkanı Cengiz Konca, Başkan Yardımcısı Özer Büyükkurt, Başkan Yardımcısı Talat Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Suat Kayalı, Hasan Öztürkmen ve Hasan Danış katıldılar. Başkan Emin Halebak’a yeni yönetimi tanıtan Cengiz Konca, Dernek olarak gelecekte yapmak istedikleri faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Konca; “Dernek olarak eğitimlere her zaman önem verdik ve vermeye de devam edeceğiz. 23 Aralık Çarşamba günü de saat 19.30 da Kurumsallaşma ile ilgili seminer düzenleyeceğiz. Kişisel gelişim, insan kaynakları hakkında üyelerimiz ve çalışanlara yönelik eğitimlerimiz devam edecek. Yılda en az 4 yurtdışı gezisi yapmayı planlıyoruz. Bu gezilerde hem iş geliştirme ve pazar arayışları açısından gelişmeler sağlamak hem de üyelerimizin bakış açısını genişletip dış dünyayı tanımalarını sağlamayı düşünüyoruz. Bu amaçla Şubat veya Mart ayı içerisinde Afrika gezisi yapmayı planlıyoruz” dedi.
Başkan Yardımcısı Özer Büyükkurt da; “LİAD olarak personel eğitimine büyük önem veriyoruz. Çalışanlarımızın eğitimleri için profesyonel danışmanlar getirip masraftan kaçınmadan verilen eğitimlerin sürekli olmasını sağlıyoruz. Çünkü insana yapılan yatırımın en önemli yatırım olduğunun bilincindeyiz” dedi.
Başkan Emin Halebak da ziyaret için memnuniyetini belirtip yeni Başkan Cengiz Konca’ya ve Yönetim Kurulu Üyelerine çalışmalarında başarılar diledi. Derneklerin toplum hayatında önemli rolleri olduğunu belirten Halebak; “Dernek olarak özellikle iletişim ve kişisel gelişim eğitimleri üzerinde önemle durmanızı ve üyelerinize bu eğitimleri aldırmanızı tavsiye ediyorum. Çünkü iletişim, her şeyden önemli bir olgudur. Bugün ne iş yapsanız yapın iletişim sorunu aşılmadığı takdirde yapılan her şey boşa gider. Değişim ilk önce insanın kafasında başlar. Bunun için önce kafamızı değiştirmeli ve kişisel eğitimlerle davranışlarımızı disipline etmeliyiz” dedi.
Halebak; “Lüleburgaz’ımız çok önemli bir stratejik mevkide bulunmakta. Bunun avantajlarını kullanmak için yerinde adımlar atmalıyız. Bizler Lüleburgaz’ın sanayi kenti olmasını değil bir hizmetler kenti olmasını istedik. Sanayi olmazsa millet acından mı ölecek, hayır. Hizmetler şehri olmak için gerekli adımları hep birlikte atmalıyız.  Ama bunu yaparken de bazı kriterler önemlidir. Örneğin bir Üniversitemiz olmasını istedik fakat il olmadığımız için bu imkânsız. O zaman özel bir üniversite ile bu sorun aşılabilir. Bazı basın mensuplarının yazdığı gibi Trakya parçalanıp satılmıyor. Öyle olsa idi neden sökülüp giden fabrikalar için paralar ödeniyor?  Bizler hizmetler kenti olmak için çalışmalarımızı birlik içinde yürütmeliyiz” dedi.
Yurtdışı gezileri için özellikle Kuzey İtalya’yı tavsiye eden Halebak; “Derneğiniz için çok uygun bir ülke olduğunu düşünüyorum. Çünkü orada hep aile şirketleri ve küçük işletmeler var. Ama kurumsallaşmışlar ve çok büyük işler yapıyorlar. Örneğin otomobil Japonya’da, İngiltere’de, Almanya’da üretilirken burada dizaynı yapılıyor. Bu bakımdan sizlere katkı sağlayacak bir yer olduğunu düşünüyorum” dedi. (gk)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here