LIAD Başkanı Akdağ; “Çok yakında Lüleburgaz’da bile Çinlileri görürsek şaşırmayalım”

18
LIAD Başkanı Akdağ; “Çok yakında Lüleburgaz’da bile Çinlileri görürsek şaşırmayalım”

Lüleburgaz Işadamları Derneği (LIAD) Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Akdağ, dünyada en fazla gelişme gösteren ülkenin Çin olduğunu belirterek, ”Çok yakında Lüleburgaz’da bile Çinlileri görürsek şaşırmayalım” dedi.

Akdağ, düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında, dünyada ekonominin el değiştirmesinden kaynaklanan bir kriz bulunduğunu hatırlattı. Krizin yavaş yavaş aşılmaya başlandığını ifade eden Akdağ, şu anda Kuzey Irak ile Orta Doğu’nun çok büyük bir pazar olduğuna dikkati çekti.

Hedeflerinin 2010 yılında Orta Doğu ülkeleri olduğunu vurgulayan Akdağ, şöyle devam etti:

“Bunun için de yeni yılda bu çalışmalarımızı hızlandıracağız. Ancak şu an özellikle Lüleburgaz’daki esnafımız maalesef olduğu yerde sayıyor. Babasından kalmış olan dükkanla kendisi geçiniyor. Ancak değişen dünyaya rağmen o vitrinini hatta vitrindeki spotları bile değiştirmiyor. Bu nedenle artık kendisine müşteri gelmiyor. Kapatmak zorunda kalıyor.

Bugün dünyada çok fazla iş imkanları var. Ancak, bu iş imkanlarını yerinde görerek incelemeliyiz. Iş adamlarımızın herhangi bir iş yapması da önemli değil. Dünyada bulunan fuarları çok sık takip etmesi, bol bol gezmesi gerekir. Türkiye, dünya ekonomisinin döndüğü merkezin tam ortasında. Bunu değerlendirmemiz gerekir.

Bugün dünyada en fazla büyümeyi gerçekleştiren ülke Çin. Yıllık yüzde 10 büyümesi var. Çok yakında Lüleburgaz’da bile Çinlileri görürsek şaşırmayalım. Bu nedenle bizim de bol bol gezip tüm dünyanın ekonomik koşulları ve rekabet gücü hakkında bilgi sahibi olmamız, gerekirse başka ülkelerde de iş yapmamız gerekir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here