LİAD, 40 Bulgar işadamını misafir etti

11
Lüleburgaz İşadamları Derneği (LİAD) ile Bulgaristan Yambol Ticaret Odası arasında gerçekleştirilen AB Sınır Ötesi İşbirliği Projesi’nin iş ziyareti toplantılarından birisi Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde yapıldı.
HABER MERKEZİ
2 günlük toplantılara Yambol’dan 40 iş adamı katıldı. Heyeti LİAD adına Başkan Cengiz konca, Genel Sekreter Şadan Canaz, Yönetim kurulu Üyesi Tuna Çetin, İbrahim Turut, Özkan Gürbüz ve 30 LİAD üyesi iş adamı karşıladı.  
Başta; Turizm, Gıda, Nakliyat, İmalat ve Sanayi Sektörleri gibi birçok farklı sektörlerden temsilcilerin katıldıkları heyete, Yambol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Stoıcho Stoıchev kafile başkanlığı yaptı.
Misafir heyeti LİAD Toplantı Salonu’nda karşılayan ve bir konuşma yapan LİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Konca:
“Bugün aynı zamanda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Yüce önderimiz Atatürk, Türk çocuklarına bu günü bayram olarak hediye etti. Böyle bir bayram dünyanın başka bir ülkesinde de mevcut değil. Bugün aramızda olan 40 misafir işadamının yanı sıra, bayram nedeniyle kentimizde Bulgaristan’ın da aralarında bulunduğu farklı ülkelerden çocuklarımız var. Bulgar misafirlerimizi, Bulgar çocuklarla da karşılaştırarak, güzel bir anı oluşmasını sağlayacağız” dedi
* “Bu proje bitecek ama projeler bitmeyecek”
Yambol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Stoıcho Stoıchev’de yaptığı konuşmasında:
”LİAD ile AB Projeleri yapıyoruz. Cengiz Konca ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile personelini tanımaktan dolayı büyük mutluluk duyduk. Bu projemizin bitmesi ile birlikte yine yeni projelerimiz start alacak” dedi
* İş adamları kendilerini tanıttılar
Daha sonra da, misafir heyette bulunan iş adamları ile LİAD Üyesi iş adamları kendilerini tanıttılar. LİAD Toplantı Salonu’nda düzenlenen ilk görüşmelerin ardından da, Onur Kent Sitesi’nde yeni faaliyete geçen Koza Restaurant’ta öğle yemeği yenildi. Son derece renkli ve neşeli bir ortamda gerçekleşen yemeğin ardından, diğer programlara geçildi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here