Lalapaşa Belediyesi’nin “17. Yağlı Pehlivan Güreşleri” Kırkpınar’ı aratmadı

32
Edirne’nin Lalapaşa Belediye Başkanlığı’nın düzenlediği “17. Lalapaşa Yağlı Pehlivan Güreşleri” kıran kırana geçen muhteşem mücadelelere sahne oldu.
HABER MERKEZİ
Edirne’nin Lalapaşa Belediye Başkanlığı’nın düzenlediği “17. Lalapaşa Yağlı Pehlivan Güreşleri” kıran kırana geçen muhteşem mücadelelere sahne oldu.
Lalapaşa Belediye Başkanı Ali Osman Uzman ve Lalapaşa Güreş Ağası Sabri Kuduzçu’nun ev sahipliği yaptığı güreşlere, Edirne Milletvekilleri Kemal Değirmendereli ve Recep Gürkan, Lalapaşa Kaymakamı Mehmet Durgut, Edirne İl Emniyet Müdürü Cemil Ceylan, Süloğlu Belediye Başkanı Erol Atik, Pehlivanköy Belediye Başkanı Hüseyin Açıkel, Kofçaz Belediye Başkanı Nuri Çalışkan, Sinanlı Belediye Başkanı Ali Alkan, Karahalil Belediye Başkanı Dindar Seçen ve Büyükmandıra Belediye Başkanı Şükrü Çölgeçen ile Lalapaşalı güreşseverler katıldılar. 
Edirne Milletvekilleri Değirmendereli ve Gürkan’ın davulculara bol bol bahşiş dağıttığı güreşlerde, gelecek yıl Lalapaşa Güreş Ağalığı için Sabri Kuduzçu, H. Hüseyin Çağ, Rafet Demirel, Abdullah Demirkıran, İnanç İlseverler, Oğuz Acar ve Murat Midye yarıştılar.
İş Adamı Murat Midye’nin 10 bin lira ile başlattığı Ağalık Açık Arttırması 23 bin liraya ulaştığında,  Güreş Ağası Sabri Kuduzçu çekildi. Lalapaşa Ağalık Açık Arttırması 30 bin lira ile Abdullah Demirkıran’da kaldı. 
Abdullah Demirkıran, gelecek yıl 18. yapılacak olan “Lalapaşa Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri”nin Ağası oldu. 
Miniklerden Baş Pehlivanlık Güreşlerine kadar kıran kırana mücadelelere sahne olan Güreşler izleyenlere heyecanlı dakikalar yaşattı. 
Karamürselli Güngör Ekin ile Edirne Trakya Birlik Genel Müdürlüğü Güreşçisi Ahmet Yavuz rakiplerini yenerek Baş Pehlivanlık Finali’ne geldiler.
Başa baş bir mücadele şeklinde geçen Baş Pehlivanlık mücadelesinde Ahmet Yavuz kendi oyunu ile kayarak açık düştü ve Güngör Ekin’e kaybetti. Güngör Ekin’in şanslı olması ona Başpehlivanlığı getirdi. 
Final Güreşi’nde seyircinin sürekli desteklediği Ahmet Yavuz’un kaybetmesine üzülen tribünler buna rağmen kendisini desteklemeye devam ederek, lehinde tezahüratlar yaptılar. 
Karamürselli Güngör Ekin, Ahmet Yavuz’u mağlup  ederek, Lalapaşa Belediyesi 17. Yağlı Pehlivan Güreşleri Baş Pehlivanı  oldu.
Lalapaşa Belediye Başkanı Ali Osman Uzman, Güreş sahasından, tribünlere, Er meydanındaki düzen ve intizamdan, konuklarını bire bir ağırlamasına kadar sağladığı kusursuz organizasyonla, ayakta alkışı hak etti.  
Lalapaşa Belediyesi 17. Yağlı Pehlivan Güreşleri sonunda alınan sonuçlar şöyle:
* MİNİK-1
1- Adem Uzun
2- Sinan Kaya
3- Görkem Bakan
3- Ahmet Karaçavuş
* MİNİK-2
1- Abdülkadir Saydam
2- Emrah Kaya
3- Enes Öztürk
3- Serkan Makas
* TEŞVİK-1
1- Abdülbaki Kara
2- Şükrü Karapınar
3- Samet Özdemir
3- Hüseyin İsot
* TEŞVİK-2
1- Atakan Makas
2- Serkan Makas
3- Özkan Makas
3- Doğan Budak
* TOZKOPARAN
1- Feyzullah Aktürk
2- Furkan Ad
3- Recep Diri
3- Veysel Çolak
* AYAK
1- Mehmet Akbaşer
2- Seyfullah Karaçavuş
3- Adem Bektaş
3- Tarık Selçuk
* DESTE-1
1- Özgür Demir
2- Mustafa Arslan
3- Selçuk Derviş
3- Onur Meşedüzü
* DESTE-2
1- Gökhan Vuranlı
2- Evren Vural
3- Fethi Gültekin
3- Sercan Esen
* KÜÇÜK ORTA KÜÇÜK BOY
1- Tansel Umur
2- Hüseyin Sever
3- Fatih Kocaer
3- Şaban Tursan
* KÜÇÜK ORTA BÜYÜK BOY
1- İsmet Karabulut
2- Ali Turan
3- Serkan Dalgal
3- Bekir Donbay
* BÜYÜK ORTA
1- Ender Akdiş
2- Semih Turgut
3- Erkan Mete
3- Kadir Altınbaş
* BAŞALTI
1- Soner Toto
2- Sezen Koromzan
3- Mehmet Sert
3- Mustafa Yenisancak
* BAŞ
1- Güngör Ekin
2- Ahmet Yavuz
3- Hüseyin İyican
3- Fatih Bakır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here