LAFOD Istanbul’u kareledi

25
LAFOD Istanbul’u kareledi

Lüleburgaz Amatör Fotoğrafçılar Derneği (LAFOD) etkinliklerini sürdürüyor. Hemen her hafta sonu düzenlediği fotoğraf gezileri ile üyelerine farklı kareler çekerek farklı yaşamlara tanıklık etmeyi sağlayan dernek son gezisini 06 Aralık Pazar günü 2010 Avrupa Kültür Başkenti Istanbul’a düzenledi. Saat 10:30’da ünlü Taksim Meydanı’nda Istanbullu fotoğraf meraklılarının da eşlik ettiği dernek üyeleri, Taksim Meydanı’ndan Istiklal Caddesi’nin yürüyerek tarihi Galata Kulesi’ne geldi.

Tarihi kule ve çevresini kadraja alan fotoğraf sevdalıları, fotoğraf çekmenin yanı sıra aralarında sohbet ederek fotoğraf sanatının detaylarını tartıştı. Galata Kulesi ve çevresinde yapılan çekimlerin akabinde gezi Karaköy’den Galata Köprüsü’ne yürünmesi ile sürdü. Köprü yanındaki balıkçılarda verilen öğle yemeği ile köprü geçildi ve Yeni Camii ve çevresi fotoğraflandı. Rutin aralıklarla yağan yağmura aldırış etmeden çekimlerini sürdüren grup, önce Istanbul Üniversitesi’ne oradan da Süleymaniye Camii’ne vardı ve burada da fotoğraflamaya devam etti. LAFOD’un Istanbul gezisi son olarak Kız Kulesi’nin karelenmesi ile son bularak, dernek üyeleri Lüleburgaz’a geri döndü.

Gezi ile ilgili görüşlerini dile getiren LAFOD Başkanı Özcan Çeltikli; ”Uzun zamandır Lüleburgaz, Kırklareli ve Balkan Köyleri dediğimiz Bulgaristan sınırına yakın hudut köylerine, yaptığımız gezilere Istanbul’da ikamet eden fotoğrafçı arkadaşlarımızı davet ediyorduk. Onlar da bizi kırmayıp gezilerimize geldiler. Istanbul gezimiz ile arkadaşlarımıza iade-i ziyaret yapmayı istiyorduk. Kısmet bugüne imiş. Gezimiz yağmurlu geçti. Ama fotoğrafçı için hava koşulları ne olursa olsun, hiç birşey farketmez. Bundan sonraki haftalarda da etkinliklerimizi sürdüreceğiz. Ayrıca Ocak 2010’da LAFOD Balkan Köyleri Kış Buluşması yaparak çok sayıda fotoğrafçı arkadaşımızı otantik köylerimize davet edeceğiz.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here