Kuvvetli yağış uyarısı

17
Kırklareli’de bugün kuvvetli yağış bekleniyor
Bugünden itibaren 3 gün yağmur var. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı son değerlendirmeye göre, Kırklareli ve ilçelerinde bugün kuvvetli yağış bekleniyor. Yağışların tüm Trakya’da etkili olacağı tahmin ediliyor.
 
HABER MERKEZİ
Meteoroloji Genel Müdürlüğü son yaptığı değerlendir-meye göre  Kırklareli ve Trakya’nın tamamı bugünden itibaren yağışlı havanın etkisi altına girecek. yapılan son değerlendir-meye göre bugün akşam saatlerinde başlayacak olan sağanak yağışların başta Kırklareli olmak üzere tüm Trakya’da etkili olması bekleniyor. Bugün kuvvetli görülecek yağışlar hafifleyerek Cuma gününe kadar devam etmesi beklenmekte. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yağışlarla ilgili şu açıklamalara yer verildi;  “Yurdumuzun bugün akşam saatlerinden itibaren Trakya, Marmara’nın Batısı ve Kıyı Ege’de başlayacak yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor. 20 Kasım Perşembe günü Batı bölgelerimizde (Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ve Batı Karadeniz) görülecek yağışların Cuma günü ve hafta sonunda Marmara’nın batısı ile Kıyı Ege dışında ülke genelinde etkili olacağı tahmin ediliyor.
Genellikle yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların 19 Kasım Çarşamba(bugün) akşamı Trakya ile Marmara’nın batısında, 20 Kasım Perşembe günü Marmara’nın doğusu, Kıyı Ege, Batı Akdeniz’de kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.
Yağışların 21 Kasım Cuma günü akşam saatlerinden sonra Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Hafta sonunda ise iç ve Doğu bölgelerimizde (Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgeleri) yağmur ve karla Karışık yağmur yüksek kesimlerde ise kar şeklinde meydana geleceği bekleniyor.
Kasım ayı başından bu yana mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının 20 Kasım Perşembe günü yağışla birlikte Batı bölgelerimizde, Cuma günü iç ve Batı bölgelerimizde, Cumartesi günü ise yurt genelinde hissedilir derecede (8 ila 12 derece) azalacağı ve mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor.
Meydana gelmesi beklenilen kuvvetli yağışlar ile hafta sonunda hissedilir derecede ki sıcaklık azalması sebebiyle meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here