“Kütüphanemizde 50 bin 800 kitap bulunuyor”

10
* Kırklareli İl Halk Kütüphanesi Müdür Vekili Hilal Sıcak; “Kütüphanemizde 2012 yılının ilk 6 ay verilerine göre toplam 50 bin 800 bulunuyor”
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Halk Kütüphanesi’nden alınan bilgilere göre 2012 yılının ilk altı ayında kütüphanede 50 bin 800 kitap bulunuyor. 
Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü tarafından yılda 5 bin kitap gönderildiğini belirten Kırklareli İl Halk Kütüphanesi Müdür Vekili Hilal Sıcak şunları söyledi;
“Kütüphanemizde toplam 50 bin 800 kitap bulunmakta. Yeni gelen kitaplarımızda mevcut, onları sistemimizde kayıt ettikten sonra okuyucularımızla paylaşacağız. Toplam aktif üye sayımız 6 bin 145 bu sayının bin 982 erkek, 4 bin 163 tanesi kadın. 62 bin nüfuslu olan ilimizin, yüzde onuna yakın kişinin aktif olarak kitap okuduğunu görmekteyiz. Kadın üyelerimizin almış oldukları kitapları kısa süre zarfında geri getirdiklerini görüyoruz. Bu sayının daha çok artması için biz kütüphane görevlileri olarak elimizden geleni yapmaktayız. Türkiye geneline baktığımızda Kırklareli halkının kütüphanemize üye olma, kütüphaneden yararlanma oranı en yüksek olan iller içinde. En son Mart ayında bakanlığımız tarafından 800 yüz adet kitap gönderildi. Kütüphanemizden alınan kitaplar kitabın kalınlığına göre en çok 20 gün içinde teslim edilmesi zorunludur” dedi. (ş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.