Kütük ve Yağ Fıçısı ile Dünya 3’ncüsü oldu

21
Kırklareli’de antrenman yapacak kimse bulamadığı için evinin bahçesindeki kütüklerle ve yağ fıçısıyla şampiyonaya hazırlanan 67 yaşındaki güreşçi, dünya üçüncüsü oldu. Tarhan; “Rakiplerim takım çalışması yaparken ben kütüklerle, fıçılarla, taşlarla dünya şampiyonalarına hazırlanıyordum” dedi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de, evinin bahçesindeki kütüklerle ve yağ fıçısıyla antrenman yapan 67 yaşındaki Güreşçi Galip Tarhan, Dünya Üçüncüsü oldu. Dünya Şampiyonaları’na 3 yıldır evinin bahçesindeki kütükler ve fıçılarla hazırlanan, Veteranlar Grekoromen Güreş Milli Takımı Sporcusu Tarhan’ın tek hayali dünya şampiyonu olabilmek.
Edirne Öğretmen Lisesi’nde, 1963’te beden eğitimi öğretmenin desteğiyle güreşe başlayan Tarhan, geçen yıl dünya ikincisi, bu yıl ise Belgrad’da düzenlenen Dünya Veteran Güreş Şampiyonası’nda 3. oldu. Tarhan yaptığı açıklamasında, 5 yıldır Dünya Şampiyonaları’nda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştığını söyledi. Şampiyonalara kendi özel imkanlarıyla hazırlandığını belirten Tarhan, tüm zorluklara rağmen şampiyonalardan başarıyla döndüğünü ifade etti.
Evinin bahçesindeki kütük, yağ fıçısı ve taşlarla hazırlandığı Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen şampiyonada derece elde ettiğini dile getiren Tarhan, şöyle konuştu:
"Rakiplerim takım çalışması yaparken ben kütüklerle, fıçılarla, taşlarla dünya şampiyonalarına hazırlanıyordum. Çalışmalarım sonucunda başarılar elde ettim. 5 yıldır dünya şampiyonalarına katılıyorum. Geçen yıl Bosna Hersek’teki şampiyonada dünya ikincisi olmuştum. Bu yıl da kendi bahçemde günde iki kez antrenman yaptım. Bana güç kazandırması için kondisyon ağırlıklı çalışmalar sürdürdüm. Rakiplerim çok daha farklı hazırlanıyorlar. Ben de fıçılar, kütükler ve taşlarla hazırlık yapıyorum.” 
* Kaburgası çatladı
Tarhan, son şampiyonanın yarı finalinde Rus rakibiyle karşılaştığını söyledi. Bu güreşin, bugüne kadar yaptığı en zorlu ve çetin mücadele olduğunu aktaran Tarhan; “Çok zorlandım ve kaburgam çatladı. Finalde, İran rakibimle karşılaştığım esnada, devam edemedim. Dünya üçüncüsü oldum. Rakibim de gerçekten çok güçlüydü” diye konuştu.
Önümüzdeki yıl yapılacak olan şampiyonaya çok iyi hazırlanacağını bildiren Tarhan, Türkiye’ye dünya Şampiyonluğu kazandırmak istediğin vurguladı.
Tarhan, güreşi çok sevdiğini belirterek; "12 ayın 10 ayında sadece şampiyonaya hazırlanıyorum. Yatıyorum kalkıyorum hep aklımda şampiyonluk. Önümüzdeki yıl şampiyonluğu kesin yakalayacağım. Çünkü çok hırslıyım” dedi. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here