Kutsal Yolculuk 21 Eylül’de başlıyor

30
Her yıl Dünyanın her yerinden Milyonlarca Müslüman Farz Olan hac ibadetini yapmak için kutsal Topraklara Yolculuk yapıyor.
HABER MERKEZİ
Her yıl Dünyanın her yerinden Milyonlarca Müslüman Farz Olan hac ibadetini yapmak için kutsal Topraklara Yolculuk yapıyor. Bu yıl da Hac sezonu girmesine az bir süre kalmasıyla Hacı Adayları’nı Kutbal Topraklara giderek Hacı olma heyecanı sardı.
Diyanet İşleri Başkanlığı çok başvuru olmasıyla Kur’a çekerek Hacca gidecekleri belirliyor. Kırklareli’de de Kur’a da çıkan Hacı Adayları 21 Eylül 2014 Pazar günü yatsı namazından sonra Hac Görevini yapmak için Kırklareli Vilayet Meydanı’ndan yola çıkacaklar.
Kırklareli İl Müftülüğü’nden alınan bilgiye göre;  Geçen Yıllarda olduğu Gibi Bu Yıl da Kişilerin tercihleri ve maddi durumları ile kısımlara ayrılan ve Normal Tip, Müstakil Tip ve Otel Tipi Olarak 3 Grupta gidilecek Normal Tipler; 21 Eylül Pazar Günü, Müstakil Tip Olarak Gidecek 8 kişi 24 Eylül Çarşamba Günü, Otel Tipi olarak giden 4 kişide 20 Eylül Cumartesi günü yola çıkacaklar. Bu Yıl hacca gidecek hacı adaylarının 31 kişisi Kırklareli Merkezden 31’i Lüleburgaz ilçesinden 62 kişi 21 Eylül Pazar akşamı yatsı namazından sonra İl Müftülüğünün Düzenleyeceği Program ile uğurlanacak. Kırklareli İl Müftüsü İsmail Bayrak‘ın konuşması ve yapacağı dua ile Hacı adayları Kutsal Yolculuğa uğurlanacak. 
21 Eylül 2014 Pazar Günü Kutsal Yolculuğa başlayacak hacı adayları, İstanbul Hava Limanı’ndan; Cidde’ye gidecekler oradan da Mekke’ye geçecekler ve Hac İbadetleri’ne başlayacaklar. 26 Ekim Pazar günü de Hac İbadeti’ni tamamlayan Hacılar, Medine Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na gelecekler. Kırklareli Lüleburgaz İlçe Müftüsü İsmail Günay Kafile Başkanı olarak, kafilede Din Görevlisi olarak; Kırklareli Merkez Bademlik Mahallesi Cami İmamı İbrahim Yıldız, Bayan Din Görevlisi olarak Mürvet Aktaş gidecek. Kırklareli Kafilesi İstanbul 14. Kafile’ye katılacak. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here