“Kurumlar Arası Masa Tenisi Ligi” start aldı

20
Kırklareli Masa Tenisi İl Temsilciliği Faaliyet Programı’nda yer alan ve 3 etaptan oluşan Kurumlar Arası Masa Tenisi Ligi 1. Etap Maçları 25 Aralık 2011 Pazar günü start aldı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ve ilçelerden katılan toplam 12 takımın mücadele ettiği ligde müsabakalar çok güzel ve heyecan vericiydi. Kırklareli Masa Tenisi İl Temsilcisi Soner Polat turnuva ile ilgili olarak şu bilgileri verdi:
“Kırklareli Masa Tenisi İl Temsilciliği olarak Kurumlar Arası Masa Tenisi İl Birinciliği şeklinde başladığımız turnuvaları katılım ve gelen takımların istekleri üzerine lig şekline dönüştürdük. Bu sene 3.’sünü düzenlediğimiz Kurumlar Arası Masa Tenisi Ligi’ne ilimiz merkez ve ilçelerden toplam 12 takım katıldı. İl merkezinden 3 Lüleburgaz’dan 7 ve Babaeski’den 2 takım olmak üzere toplam 12 takım ile lig oluşturularak müsabakalar yapıldı. Tek devreli lig şeklinde oynanan müsabakalarda 7 maçlık sitemle oynuyorlar. Kurumlar arası lig maçlarında çiftler maçlarının da olması müsabakaları daha zevkli hale getiriyor. 
Masa Tenisi’nin sevilip gelişmesi için büyüklerin salonlar çekilmesi gerekiyor ki bunun en güzel yollarından biri de ilimizdeki çeşitli kurum ve kuruluşlarda çalışan daha önceden Masa Tenisi oynayan kişileri salonlara çekmek bu vesile ile sporcu sayılarında artış yakalamaktır. Atalarımızın “Bir toplumu eğitmek istiyorsan dedelerinden başlayacaksın” sözünden feyiz alarak büyükleri salonlara çekerek çocukların bu sporu tanımalarını sağlıyoruz. Ben buradan tüm okul, kurum, kuruluş, fabrika, şirket vb. tük kuruluşlara sesleniyorum Kurumlar Arası Masa Tenisi ligine katılsınlar çok keyif alarak sağlık amaçlıda spor yapmış olacaklar.
Kurumlar Arası Masa Tenisi ligimizin 1. etap maçları sonunda İl Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Lüleburgaz Ölçüsan A.Ş. yenilgisiz liderliklerini sürdürdüler Lüleburgaz Özel Esen Tıp, Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Lüleburgaz Halk Bankası bu gurubu takip eden takımlar devamında Çınarsu A.Ş. Lüleburgaz, Petrol İş. Lüleburgaz ve İl Jandarma , Babaeski Endüstri Meslek Lisesi Takımları sıralamayı zorlayan takımlar olarak göze çarpıyor.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here