“Kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde olmaya özen gösteriyoruz”

10
Kırklareli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası ile Kırklareli Üniversitesi işbirliği Protokolü imzaladı.
HABER MERKEZİ
26 Şubat 2013 Salı günü saat 14.30’da Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü Senato Toplantı Salonu’nda yapılan İşbirliği Protokolü İmza Töreni’nde bir konuşma yapan Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, iş dünyası, yerel topluluklar, kamu kurum ve kuruluşlar ile iş birliği içerisinde olmaya özen gösterdiklerini ifade ederek, en çok önemli ise iş dünyasına verdiklerini vurguladı. 
* “Kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde olmaya özen gösteriyoruz”
Kırklareli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası birlikte daha farklı alanda proje yaparak bir takım çalışmalara imza atmak istediklerini vurgulayan Aykaç;
“Kırklareli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası ile her fırsatta bir arada olarak birlikte birçok çalışmalar yapmaya çalıştık. Bizim zaten fiilen yürüyen bir iş birliğimiz var. Geldiğimiz bu noktada bu çalışmaları protokole bağlamanın daha uygun olacağını düşündük. Aslında bu protokol olmasa bile işbirliğimiz sürüyordu. Üniversite olarak iş dünyası ile yerel topluluklarla kamu kurum ve kuruluşlarıyla da iş birliği içerisinde olmaya özen gösteriyoruz. Özellikle iş dünyası bizim için çok önemli. İş dünyasını yakından bilen kurum ve kuruluşlarla eğitim öğretim hayatının birleşmesini öneriyoruz. Bu anlamda eğitim-öğretim alanında öğretim üyeleri ve öğrenciler ne derece iş hayatıyla iç içe olurlarsa onlarla birlikte hareket edebilirlerse üniversite eğitim ve öğretimini bölgemize, ülkemize katkıda bulunacağına inanıyoruz. Diğer kuruluşlarla olduğu kadar özellikle muhasebeciler odasıyla iş birliği içerisinde olduk. Bundan sonra protokol çerçevesinde işbirliğini daha da arttırarak ileri noktalara taşıyacağız. Çok daha değişik alanlarda projeler geliştirerek bir takım faaliyetlere birlikte imza atacağız. Bir taraftan öğrencilerimiz iş hayatlarını yakından tanıyacaklar, diğer bir taraftan da odamız muhasebecilerinden üniversitemiz öğretim elemanları, öğrencilerimiz araştırmada bilgilerinden yararlanmış olacaklar” dedi.
Aykaç, iş birliği protokolünde yaşam boyu eğitim, üniversite öğrencilerini iş hayatına hazırlama, sosyal sorumluluk kapsamında çalışmaların yer aldığını sözlerine ekledi.
* “Gönül protokolü ile birlikte çalışmalarımıza devam ediyoruz”
Kırklareli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Burhan Üstünkol da Kırklareli Üniversitesi’nin 2007 yılında kurulmasıyla birlikte çalışmalara başladıklarını ifade ederek çalışmaları daha da geliştirmek istediklerini söyledi.
Üstünkol yaptığı konuşmasında şunları kaydetti;
“Kırklareli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası olarak Kırklareli Üniversitesi ile birlikte İşbirliği Protokolü imzalıyoruz. Bizler Kırklareli üniversitemizin ilk kurulduğu günden beri protokole bağlamamış olsak bile gönül protokolü ile birlikte çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yüksekokullar düzeyinde çalışmalara başlayarak Fakülte düzeyine kadar götürdük. Söyleşiler ile başlayan bu süreç eğitimi de içine alacak bir protokol imzalıyoruz. 
Odamızda meslektaşlarımıza ve piyasaya yönelik eğitimler zaten devam ediyor. Kırklareli Muhasebeciler odası olarak orasını bir okul haline getirmeyi planlıyoruz. Kırklareli Üniversitesiyle işbirliği kapsamında ortak bir çalışmaya girerek gücümüze güç katacağımıza inanıyorum. Gençlerimiz ne kadar teoride görmüş olsalar dahi bu işin pratiğinde bazı zorluklar ile karşılaşıyorlar. Bu iş birliği kapsamında gençlerimizi iş dünyasına daha da iyi hazırlamak istiyoruz.”
Yapılan konuşmaların ardından İşbirliği Protokolü imzalanarak Aykaç ve Üstünkol bir birlerine teslim etti. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here