Kurudere Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nden iftar yemeği

33
Kurudere Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nden iftar yemeği

Kurudere Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üye ve ailelerini  düzenlediği iftar yemeği ile biraraya getirdi. Ilimiz Pınarhisar Ilçesine bağlı Kurudere Köyü kökenli olan ve çoğunluğunun Lüleburgaz’da ikamet ettiği köylülerden oluştuğu dernek, yeni kurulmasına rağmen yaptığı nitelikli çalışmalarla beğeni topluyor. Bu kapsamda dernek Başkanı Cemal Gökkuş, Başkan Yardımcısı Ali Özbudak, Yönetim Kurulu; Fatih Çakır, Hasan Yaprakdal, Fatih Erginuğuzlu, Sadettin Baycan, Ahmet Günaslan, Şaban Aykır ve Seyfi              Özdeniz’in girişimleri ile organize edilen iftar yemeği Lüleburgaz başta olmak üzere diğer ilçe ve beldelerde yaşayan Kurudere Köylüleri’ni biraraya getirerek, birlik ve beraberlik mesajı vermelerine vesile oldu.

6 Eylül Pazar günü Lüleburgaz- Çorlu yolu üzerindeki Burgaz Yemek Salonu’nda gerçekleştirilen iftar yemeğine başta dernek yönetim kurulu olmak üzere AK Parti Pınarhisar Ilçe Başkanı Ali Özdeniz, Pınarhisarspor Başkanı Harun Özbinek, Kurudere Köyü Muhtarı Mehmet Altaytaş, Azalar; Ahmet Özbina, Muhammet Filizfidan, Mustafa Özkır ve aileleri ile birlikte yaklaşık 200 davetli katıldı.

Üyelerin toplanması ile birlikte iftar öncesi konuşma yapan Kurudere Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Cemal Gökkuş, derneğin yeni kurulmasına rağmen hızlı bir çalışma temposu olduğuna dikkat çekti.

 Dernek olarak gerçekleştirdikleri iftar yemeğine katılan üye ve ailelerine teşekkür eden Gökkuş, ayrıca 13 Eylül Pazar günü dernek olarak ilk gezi etkinliklerini Istanbul Eyüp Sultan Camii’ne yapacaklarını  ve üyelerin katılımlarını beklediklerini dile getirdi.

Saat 19:45’te akşam ezanının okunması ile oruçlar açıldı. Güzel bir şekilde organize edilen yemekte; çorba, kuru fasülye, tas kebabı, pilav ve tatlı ikramı yapıldı. Iftar’ın sona ermesi ile yemek duası yapıldı. Yemekte ayrıca derneğe yardım amaçlı olarak yapılan anahtarlık ve duvar saati satışı yapıldı.

Kurudere Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği iftar yemeğinde birarada olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Kurudere Köyü Muhtarı Mehmet Altaytaş; Kurudere Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin köyümüzün Trakya genelinde tanıtılmasında büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum.

Ayrıca köyümüzün dışında yaşamını sürdüren Kurudereliler’in biraraya gelmesine de vesile oluyor. Bizler Kurudere Köyü Muhtarlığı olarak, köyümüzü dışarda layıkıyla temsil eden derneğimize, elimizden gelen desteği vermeye hazırız.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.