Kurtuluş coşkusu, gece düzenlenen resepsiyonla devam etti

9
Kurtuluş coşkusu, gece düzenlenen resepsiyonla devam etti

Ilimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 87. yıldönümünde, hükümet meydanındaki geçiş törenlerinin ardından, gece düzenlenen Kurtuluş Resepsiyonu’na mülki idarenin tüm temsilcileri ilgi gösterdi.

Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından, geçtiğimiz Salı akşamı Askeri Orduevi’nde düzenlenen geceye başta Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu olmak üzere; Tugay Komutan Yardımcısı Kurmay Albay Zorlu Topaloğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Bingöl, Adalet Komisyonu Başkanı Hayri Uzel, Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Il Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Mustafa Aykaç, Il Genel Meclis Başkanı Tuna Soykan, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, siyasi parti temsilcileri, oda, dernek başkan ve temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Saat 19:00’da başlayan resepsiyonda, davetlileri girişte Belediye Başkanı Cavit Çağlayan ve Başkan Yardımcısı Ünal Başkur eşleriyle birlikte karşıladı.

Meze ve çerezle başlayan gecede, ilerleyen dakikalarda zengin menüsüyle davetlilere birbirinden lezzetli yemekler sunuldu. Gecenin gözdesi ise Kurtuluş Kızı idi. Protokol masasının en ilgi çeken misafiri olan Kurtuluş Kızı, anne ve babasıyla katıldığı resepsiyonda özellikle Vali Cengiz Aydoğdu ve Belediye Başkanı Cavit Çağlayan tarafından samimi bir misafirperverlikle ağırlandı.

Kırklareli’nin en ünlü ve renkli simalarının bir araya geldiği gecede, ilimizin düşman işgalinden kurtuluşundan günümüze kadar olan değişimi ve bu tablonun içinde yer alan sosyal hayat konuşuldu. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti kurduktan sonra ve ondan sonraki süreçlerde, o zengin karizmasıyla katılmış olduğu yemekli ortamların bir benzeri de dün akşam gerçekleşmiş oldu. Bedenen olmasa bile varlığıyla Atatürk, herkesin kalbinde, beyninde, ruhundaydı. Gece boyunca bol bol sohbet etme imkanı bulan davetlileri, Kırklareli’nin tanınmış solisti Süheyla Solak sesiyle büyülerken, ona gitarıyla eşlik eden Uğur ve diğer ekip üyeleri birbirinden güzel ritimlerle hoş dakikalara imza attılar. Gece, müzikli dakikalar ve keyifli sohbetlerle sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here