Kurt; “Dere Islah Çalışmalarımız aralıksız devam ediyor”

42

Devlet Su İşleri (DSİ) Kırklareli Şube Müdürü Muhsin Kurt, Kırklareli il genelindeki derelerde başlatılan ıslah çalışmalarının arılıksız bir şekilde devam ettiğini belirterek şunları kaydetti:

“Kırklareli merkez ilçeye bağlı Dokuzhöyük Köyü ile Babaeski İlçesi’ne bağlı Karahalil Beldesi arasındaki 10 kilometrelik Teke Deresi’nin ıslah çalışmaları için ihale işlemleri tamamlandı. İhaleyi alan firma ile sözleşme imzalandı.. 7,5 milyon TL İhale Bedeli ile yapımına başlanacak olan çalışmalar kapsamında genişletme, menfez ve köprü yapımları yapılacak. Dokuzhöyük Köyü ile Karahalil Beldesi arasındaki Teke Deresi’nin Islah çalışmaları 23 Ekim 2016 tarihine kadar tamamlanacak.
Bu çalışmalarımızın yanında Kırklareli merkez ilçeye bağlı İnece Beldesi Yenibağlık Deresi’nde ıslah çalışmalarımız da devam ediyor. Ulukonak’tan geçmekte olan derede de çalışmalar yapılacak. Büyükkarıştıran ve Akıncılar’daki çalışmalarımız devam ediyor.  Kırklareli il sınırları içerisinde yer alan 50 kilometrelik Şeytanderesi’nin ıslah çalışmalarında proje çalışmaları yapılıyor. Projesi onaylanır, onaylanmaz inşaat çalışmaları başlatılacak.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.