Kurslar bugün başlıyor

3
* 2 ay sürecek olan Yaz Kuran Kursları 22 Haziran 2015 Pazartesi günü (Bugün) başlıyor. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de tüm Camiler ve Kuran Kurslarında verilecek olan eğitimde, hem Kuran-ı Kerim öğretilecek, hemde dini vecibeler anlatılacak.
Kırklareli İl Müftüsü İsmail Bayrak, 22 Haziranda başlayacak olan Yaz Kuran kursları ile ilgili yaptığı açıklamada, öğrenci durumlarına göre öğleden önce yada, öğleden sonra kurs verileceğini söyledi. Müftüsü Bayrak yaptığı açıklamada şunları kaydetti;
“22 Haziran’da başlayacak olan Kuran kursunda günde 3 saat verilecek. Öğrencilerin durumuna göre öğleden sonra, yada öğleden önce kurslar açılabilir. Haftanın 5 günü Pazartesi gününden Cuma gününe kadar ders verilecek. Yaz Kur’an Kursu süresince etkinliklerimizde olacak. Gençlik Hizmetleri Spor İl müdürlüğü ile Başkanlığımızın bir protokolü var, Kuran kursuna katılan öğrenciler Spor tesislerinden yararlanacaklar. Bunlar halı Saha, stadyum, kapalı spor salonu, gibi tesislerden görevli öğretmenlerle spor yapma imkanı bulacaklar. Onun dışında geziler olabilir, piknik olabilir. Öğrenciler için tatil mevsimi olduğu için, bu tarz sosyal faaliyetler, tamamen zihinlerini yorucu, tamamen derse odaklanma yerine, Kuran Kursları’nda hem ders hem eğlence olacak. 
Kurslarımız 3 Dönem olarak, 1. Dönem 22 Haziran-10 Temmuz arası, 2. Dönem 13-31 Temmuz arası, 3. yani Son Dönem ise 03-21 Ağustos tarihleri arasında tamamlanacak. Kurslarımıza kayıt yaptırma yaş sınırı olmamakla birlikte 4 yaşından büyük tüm çocuklar katılabilir.” (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.