Kurban Bayramı’nı sorunsuz geçiren 10 ilden biri Kırklareli

23
* Kırklareli Belediyesi Zabıta Müdürü Uğur Tuncan Kurban Bayramı’nı sorunsuz geçiren 10 ilden birinin Kırklareli olduğunu belirtti.

HABER MERKEZİ
Ülke genelinde bir çok ilde adeta kabus gibi geçen Kurban Bayramı son 5 yıldır Kırklareli’de sorunsuz yaşanmaya devam ediyor. Ülke genelinde birçok ilde kesilen kurbanlıkların artıkları kesildiği yerde bırakılırken Kırklareli’de kurbanlıklar dini ve yasal gereklilikler yerine getirilerek kesildi.
Kırklareli’de son beş yıldır sorun yaşanmadığını belirten Kırklareli Belediyesi Zabıta Müdürü Uğur Tuncan;
“Kırklareli son 5 yıldır olduğu gibi Kurban Bayramını sorunsuz yaşayan 10 ilden birisi oldu. Tüm ekiplerimiz bayram boyunca itina ile çalıştı. Yaptığımız denetlemelerde kusurlu görülen bir şey görünmedi ve kimseye ceza uygulaması yapılmadı. Bu yıl kurban satış yeri geçen yıllara nazaran daha küçük bir yerdi. Ama çalışmalarımız sonucunda pazarın küçük olması sorun olmadı. Kırklareli halkı her yönüyle kurallara uyan, kurumlarla el birliği içinde çalışan bir il” dedi.
Kurbanlık fiyatlarının yüksekliğine dikkat çeken Tuncan;
“Bu yıl kurbanlık satan satıcılar istediklerini bulamadılar. Çünkü geçtiğimiz yıla nazaran fiyatlar çok yüksekti. Fiyatların yüksek olması satışların azalmasına neden oldu. Yinede Kırklareli’nin güzel bir Kurban Bayramı geçirdiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu. (yy-ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here