Kurban Bayramı’nda 2 mevsimi birden yaşadık

8
Kurban Bayramı’nı serin ve yağışlı bir şekilde geride bıraktık. Arife günü olan Pazartesi günü güneşli ve sıcak bir havada geçiren Kırklareli, bayramın 1. günü olan Salı günüde güzel bir havada geçirdi. 
HABER MERKEZİ
Kurban Bayramı’nı serin ve yağışlı bir şekilde geride bıraktık. Arife günü olan Pazartesi günü güneşli ve sıcak bir havada geçiren Kırklareli, bayramın 1. günü olan Salı günüde güzel bir havada geçirdi. Bayramın 2. günü olan Çarşamba günü balkanlardan gelen serin ve yağışlı havanın etkisine giren Kırklareli deyim yerindeyse kışı yaşadı. Aniden düşen hava sıcaklığına hazırlıksız yakalanan vatandaşlar zaman zaman zor anlar yaşadı. Bayramın 2. günü olan Çarşamba günü öğlenden sonra aniden başlayan sağanak yağmura vatandaşlar hazırlıksız yakalandı. Bayramın 3. günü olan Perşembe günü yağmur şiddetini artırarak gün boyunca devam etti hava sıcaklığı da 10 derece düşerek 15 derecenin altına indi. Perşembe günü şiddetli yağan yağmurla birlikte birde sık sık kesilen elektrikler vatandaşlara zor anlar yaşattı. Sabah saatlerinde kesilen elektrikle birlikte 3 saat boyunca enerji verilemedi. Bayramın son günü kapalı ve rüzgârlı bir hava yaşayan Kırklareli bir bayramı da 2 mevsimi yaşayarak geride bıraktık. 
* Tatil dönüşü yağış kesiliyor
9 gün olan bayram tatili yarın bitiyor. Geçtiğimiz Cuma günü başlayan 9 günlük bayram tatili yarın sonra ermesiyle birlikte şehir dışına çıkan vatandaşlar evlerine dönmeye başladılar. Dönüş yolunda olan vatandaşlara meteoroloji’den iyi haber geldi. Yurt genelinde aniden başlayan kuvvetli yağmurlarla birlikte düşen hava sıcaklığı bugünden itibaren yağışların kesilmesiyle birlikte tekrar yükselmeye başlayacak.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.