Kur’an Kursları başladı

6
“Haydi, çocuklar Kur’an Ayı’nda Kur’an ile buluşalım”
* Yaz Kur’an Kursları’nın 1. Dönemi 22 Haziran 2015 Pazartesi günü (dün) başladı.
HABER MERKEZİ
Diyanet İşleri Başkanlığı eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen Yaz Kur’an Kursları Kırklareli’de 22 Haziran 2015 Pazartesi günü başladı. 3 Dönem olarak, 9 hafta sürecek olan kurslarda her yaş grubundan öğrenciler eğitim-öğretim görüyor. 
Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Haydi Çocuklar Kur’an Ay’ında Kuranla Buluşalım” sloganı ile Başlayan Yaz Kur’an Kursları’nın 1. Dönemi başladı. 
Kırklareli İl Müftülüğü tarafından Kırklareli genelinde tüm Cami ve Kur’an Kursları’nda Yaz Kuran Kursu açıldı.  Kırklareli Merkez Hızırbey Camii’nde de Yaz Kuran Kursu’nun 1. Dersi verildi. Cami Görevlileri tarafından verilen Kur’an Kursu’nun 1. günü tanışma ile başladı. Besmele çekme ile devam eden kursta, Geçen yıl Yaz Kuran Kursları’na katılan öğrenciler bilgilerini tazeledi. 
Yaz Kur’an Kursu’nda görev yapan din görevlileri; “Yaz Kuran Kurslarına katılım ve ilgi çok oluyor. Bizde bu katılımdan memnun oluyoruz. Yaz Kuran Kurslarımız bu yıl 3 Dönem olarak gerçekleşecek. 1. Dönemin ilk dersine heyecanla başladık. Kursta ilk etapta Besmele çekmeyi, Kur’an-ı Kerim Alfabeleri’ni öğreteceğiz. Bunun yanında Temel Dini Bilgiler, İmanın Şartları gibi konularda işleyeceğiz. Yaz Kur’an Kursları ile çocuklarımıza dinimizin temelini aşılıyoruz” dediler. 
Yaz Kur’an Kursları’nın 1. Dönemi 10 Temmuz’da sona erecek. 2. Dönem Yaz Kuran Kursu, 13-31 Temmuz arası, 3. yani Son dönem ise 03-21 Ağustos tarihleri arasında tamamlanacak. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here