Kültür, Sanat ve Spor Şenlikleri başladı

267
Kırklareli Üniversitesi’nin (KLÜ) bu yıl 3.sünü kutladığı Bahar Şenlikleri dün saat 10.30’da Vilayet Meydanı’nda düzenlenen çelenk töreni ile başladı.

* HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi’nin  (KLÜ) bu yıl 3’ncüsünü düzenlediği “Kültür, Sanat ve Spor Şenlikleri” dün saat 10.30’da Vilayet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’nda yapılan çelenk koyma töreni ile başladı.
Düzenlenen törene; Kırklareli İl Emniyet Müdür Mehmet Behzat Canbazoğlu, Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz, Kırklareli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gülfettin Çelik ve Genel Sekreter Ergün Erbay, Kırklareli Üniversitesi Öğretim Üyeleri ve öğrencileri katıldı.
* Oluşturulan kortej KLÜ Rektörlüğü bahçesine yürüdü
Çelenk törenin ardından oluşturulan kortej Fevzi Çakmak Bulvarı üzerinden Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Merkezi bahçesine geldi. Buradaki tören Kırklareli Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Nurettin Kızıl’ın açılış konuşması ile başladı
Kızıl yaptığı konuşmasında;
“Türkiye kalkınma ve gelişme gücünü Cumhuriyetimizin temel kurumlarından biri olan üniversitelerimizden ve bizlerden almaktadır. Aklın ve bilimin ışığında kuşaklar yetiştiren bizleri her yönden yaşama hazırlayan üniversitemiz artık küresel dünyanın güçlü ortaklarından biri durumuna gelmiştir. Genç Üniversitemizin bir öğrencisi olarak bu konuşmayı yapmanın mutluluğunu yaşıyorum. Elbette ki her yeni kuruluş ve başlangıçlar bazı zorlukları da beraberinde getirir. Ancak çok uzun yolculuklar ve büyük başarılar küçük adımlarla başlar” dedi.
Kırklareli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gülfettin Çelik 3.’ncüsü düzenlenen Bahar Şenlikleri kapsamında yaptığı konuşmasında şunları kaydetti;
“Kış demeden, soğuk demeden derslerimize çalıştık, başarılı olduk. Finallerin yaklaştığı bu dönemde, dönemi bitirirken başka bazı güzellikleri fark etmeyi hak kazandık diye düşünüyorum. Bu mutluluğu beraber sizinle paylaşmaktan büyük mutluluk ve sevinç duyduğumu ifade etmek istiyorum. Zira bir ülkenin geleceği, 20-30 yıl sonrası bu bugünün gençlerinde okunabilir. İlköğretim ve Ortaöğretim sonrasında üniversiteye adım atmış, Türkiye’ye ve dünyaya hazır elemanlar, insanlar olma yolunda yüksek öğretim-eğitim almakta olan siz gençler. İnanıyorum ki bu gelecek dünyasının inşasında sadece bilgisi, becerisi ve yetkinliğiyle değil aynı zamanda erdemliğiyle ve insanlığıyla da örnek birer numune insanlar olarak kamu hizmetine talip olacaksınız. Sözlerime son verirken bu güzel günü bizlerle paylaşan bütün davetlilerimize, Kırklareli halkına katkılarından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkesin gelecek hizmetlerde de anılacaklarını ifade ediyorum, saygılar sunuyorum” dedi.
Kırklareli Üniversitesi Halk Oyunları Kulübü’nün hazırladığı Halk Oyunları Gösterisi katılımcılara güzel anlar yaşattı.
* Üniversite öğrencileri eserlerini sergiledi
Rektörlüğün Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda; Lüleburgaz Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarımı, Teknik Eğitim Fakültesi Proje ve Maket Çalışmaları, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Halı ve Kilim Desen Çalışmaları ve Pınarhisar Meslek Yüksekokulu’nun Mutfak Uygulamaları Fotoğrafları Sergisi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gülfettin Çelik tarafından açılışı yapıldı.
Serginin gezilmesinin ardından Modern Dans Kulübü’nün hazırladığı Dans Gösterisi, Kırklareli Sahne Oyuncuları Tiyatro Kulübü’nün hazırladığı ‘Reyting Krallığı’ adlı tiyatro gösterisi, Dj Talkative, Teknik Bilimler MYO öğrencileri Yağmur ve Kemal, Uğur, Gece Yolcuları’nın sunduğu müzik ziyafeti ve havai fişek gösterisi ile ilk günkü program sona erdi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here