Kültür Bakanı Günay, Ağustos’ta Edirne’de

22
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın, 05-06 Ağustos 2010 tarihlerinde Edirne ve ilçelerinde ziyaretlerde bulunacağı bildirildi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Edirne Milletvekili Prof. Dr. Necdet Budak, yaptığı yazılı açıklamada, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın 05-06 Ağustos 2010 tarihlerinde Edirne ve Keşan’da ziyaretlerde bulunacağını belirtti.
Keşan Belediye Başkan Mehmet Özcan’ın, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın Keşan’a gelmesi yönünde bir talebi olduğunu vurgulayan Budak, şöyle devam etti:
‘Keşan Belediye Başkanı Sayın Mehmet Özcan’ın Sayın Bakanımızın Keşan ilçemize gelmesi yönünde talebi olmuş, ben de gerek bu talep, gerekse toplumdan gelen talepler doğrultusunda bölge milletvekili olarak Sayın Bakanımızı Edirne’ye davet etmiş bulunmaktayım.
Ziyaret programının amacı, Edirne’de yürüttüğümüz Kültür ve Turizm Bakanlığımızla ilgili projeleri, Edirne sarayı, tabyalar, eski camilerin ve tarihi eserlerin restorasyon çalışmaları başta olmak üzere tarihi köprülerin onarımı ile Keşan’da Saroz Körfezi’nin turizm merkezi ilan edilmesi nedeniyle bölgede yapılabilecek yatırımların tartışılması ve Tarım ve Köyişleri Bakanlığımız tarafından desteklerimizle onaylanan Yapay Resif projesinin uygulaması ile ilgili çalışmaları yerinde görmek ve bu çalışmaların hızlandırılmasını sağlamaktır.

Sayın Bakanımızın Edirne ziyaretini sivil toplum kuruluşlarımızın, yerel yönetimlerin ve halkımızın en iyi şekilde değerlendirmesi Edirne’miz için son derece önemli olacaktır.” aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here