Küçük yaşta yetim ve öksüz kalan iki kardeş, okumak için yardım bekliyor

27
Küçük yaşta yetim ve öksüz kalan iki kardeş, okumak için yardım bekliyor

Kırklareli’ne bağlı Demirköy ilçesi Demirköy Lisesi’nde okumakta olan 15 yaşındaki Sinem Ünek ve kardeşi 13 yaşındaki Serkan Ünek "okumak istiyoruz" dediler. Üç yaşındayken babalarının 26 yaşında böbrek kanserinden öldüğünü, kardeşi ile beraber Konyalı olan annesiyle beraber Konya’ya gittiklerini söyleyen Sinem Ünek; "Burada annem göğüs kanserine yakalandı ve vefat etti.

Kardeşim ile ortada kaldık. Daha sonra kardeşimle beraber tekrar Demirköy’de bulunan amcam Halil Ünek’in yanına gelmek zorunda kaldık.

Amcam da işsiz. Araba yükleyerek geçimimizi sağlamaya uğraşıyor. Günlük işler de olmadığı için zor günler geçiriyoruz.

 Amcamın oturduğu ev çok eski, yıkılmak üzere. Durumu iyi olmadığından bir yıldır elektriklerimiz kesik. Kardeşimle beraber geceleri ders çalışmak istiyoruz, ama elektrik olmadığından dersimizi bile çalışamıyoruz. Evimizin bir duvarı yıkılmak üzere, ne yapacağımızı şaşırdık" dedi.

Amcası Halil Ünek ise "Babadan kalma eski bir evde, erkek kardeşimle oturmaktayım. Yeğenlerimin babası olan diğer kardeşim Nihat’ın ölmesi üzerine, yeğenlerim Konyalı olan gelinimizle beraber Konya’ya gittiler ama gelinimizin de orada göğüs kanserine yakalanıp kurtulamayıp ölmesi üzerine, yeğenlerim ortada kaldı.

Sahipsiz  kalan yeğenlerimi  yanıma aldım. Yeğenlerimi okutmak istiyorum ama benimde durumum iyi değil. Araba yükleyerek geçimimi sağlamaya uğraşıyorum. Havaların da bozması dolayısıyla bozuk olan işler iyice bozuldu. Yeğenlerim okumak istiyor.

 Ben de çok üzülüyorum. Zaman zaman Demirköy Kaymakamlığı yardım yapıyor, ama yeterli gelmiyor. Işlerin bozuk olması dolayısıyla evimin elektriğini bile bir yıldır ödeyemiyorum.

Babadan kalma evimizin bir duvarı yıkılmak üzere. Kış’ı çıkarır mı bilemem?

Ama beni en çok üzen yeğenlerimin durumu; Eğer devlet onlara sahip çıkarsa, en azından onları okutursa, onlar da ben de çok mutlu olacağım. Yetkililerin ilgisini bekliyoruz dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here