Küçük Hanımlar, Küçük Beyler okulla tanıştı

25
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından geçtiğimiz yıllarda uygulamaya konulan Uyum Eğitimi Programı kapsamında, Okul Öncesi ve İlkokul 1. Sınıfı’na kayıt olan minik öğrenciler için ilk ders zili çaldı.
HABER MERKEZİ
2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı’nda minik öğrenciler için ilk ders zili çaldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Okul Öncesi ve İlkokul 1. Sınıf öğrencileri için adaptasyon dönemi nedeniyle eğitime 1 hafta önce başlamaları nedeniyle minikler dün okulla tanıştı.
2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Kırklareli’de Okul Öncesi, İlkokul 1. ve 5. Sınıf’ta 10 bin 877 öğrenci okula başladı. Kırklareli’de bugün Okul Öncesi için 3 bin 28, 1. Sınıf için 3 bin 932, 5. Sınıf için 3 bin 658 öğrenci ile toplam 10 bin 877 öğrenci okula başladı. 
* Korkmaz; “Yeni öğretim yılı hayırlı olsun 
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, okulla ilk defa tanışan minik öğrencilerin heyecanına ortak oldu.
Kırklareli merkez ilçede eğitim ve öğretim vermekte olan Zübeyde Hanım Anaokulu’na 08 Eylül 2014 Pazartesi günü ziyarette bulunan İbrahim Korkmaz buradaki minik öğrencilerle yakından ilgilendi. Okul Müdürü ve Öğretmenler eşliğinde sınıfları gezen Korkmaz öğrencilere çikolata verdi. ziyaret sonrası bir açıklama yapan Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, minik öğrenciler için ilk ders zilinin çaldığını söyledi.
Minik öğrencilerin okullarını, öğretmenlerini tanıması için okulların 1 hafta erken açıldığını söyleyen Korkmaz şunları kaydetti;
“Bugün tüm Türkiye’de ilk kez Anasınıfı’na, 1. Sınıf’a, 5. Sınıfa gidecek olan öğrenciler için ilk ders zili bugün çaldı. Öğrenciler 1 hafta boyunca okullarını tanıması, öğretmenlerini tanıması, okulun çevresini tanıması için Milli Eğitim Bakanlığımız başlatmış olduğu program dahilinde minik öğrencilerimiz bugün ilk defa okulla tanıştı. Önümüzdeki hafta okulların açılmasıyla birlikte Sayın Valimizin katılımıyla bir tören gerçekleştirilecek. Bugün minik öğrencilerimizi ilk günü yalnız bırakmamak için okullarımızı ziyaret ediyoruz. Tüm velilerimizin, okullarımıza, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı’nın hayırlı uğrulu olmasını diliyorum. Okul öncesi eğitim çok önemli, zorunlu değil ancak ilkokuldaki başarı, ortaokuldaki başarı buradaki eğitimle başlıyor” dedi. (Kadir Sinici)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here