Küçük ellerden büyük yardım

18
Kırklareli Hamdi Helvacıoğlu İlköğretim Okulu 3-C Sınıfı öğrencileri kullanmadığı kitap ve oyuncakların satışından elde ettiği parayı Van’daki depremzede kardeşlerine gönderdi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Hamdi Helvacıoğlu İlköğretim Okulu 3-C Sınıfı, Sınıf Öğretmeni Nurten Eser’in girişimleri ve öğrencilerin fikir birliği ile Van’daki depremzedeler için para yardımında bulundu.
Öğrenciler evlerinde kullanmadığı kitapları, oyuncakları ve bazı eşyaları okula getirdiler. 3 gün boyunca bu getirdikleri kitap, oyuncak ve eşyaların satışını yaptılar. Ardından buradan elde ettikleri gelirden bir miktarını Van’daki depremzedelere bağışladılar. Geriye kalan para ile de sınıfın ihtiyaçlarını giderdiler.
 3-C sınıfı temsilen Öğrenci Velisi Yücel Karabağ öncülüğünde Yeşilyurt Gazetesi’ne bir ziyaret gerçekleştiren 8 öğrenci Gazetemiz Haber Müdürü Savaş Eskici eşliğinde gazetemiz tesislerini gezdi.
Daha sonra gazetemiz Haber Muhabiri Caner Savak ile görüşen öğrenciler yapmış oldukları bu anlamlı ve duyarlı hareket hakkındaki görüşlerini muhabirimiz ile paylaşarak şunları kaydettiler;
Şebnem Sena Karabağ; “Sattığımız oyuncaklarımızdan Van’daki kardeşlerimize yardım olsun diye bir miktar bağışta bulunduk. Geriye kalan para ile sınıfımız içinde gerekli olan ihtiyaçlarımızı alacağız.”
Gökçegüz Kayacan; “Bizim kullanmadığımız kitap ve oyuncaklardan elde edilen gelirin bir bölümünü Van’daki kardeşlerimiz ile paylaştık. Bu yaptığımız bağış çok doğru ve anlamlı. İnşallah gönderdiğimiz bağış onlara ulaşır.”
Duygu Özcan; “Van’daki arkadaşlarımızı çok seviyoruz. Onlara destek olduk. Bundan dolayı mutluyuz.”
Ecesu Dokudur; “Van’daki arkadaşlarımıza para gönderdiğimiz için çok mutluyum.”
Çağrı Irmak Baydar; “Van’daki arkadaşlara para gönderdik. Çok iyi bir iş yaptık.”
Taha Ediz Yolcu; “Bu kampanya ya destek olarak bence çok doğru bir iş yaptık. Onlara para gönderdik. Onlarında iyi yaşamaya hakkı var.”
Sabri Berkay Süzer; “Kullanmadığımız oyuncakları satarak bundan elde ettiğimiz parayı Van’daki depremzedelere göndermek bana göre iyi bir fikirdi.”
Çatay Can; “Kullanmadığımız eşyaları satarak para kazandık. Bu paranın bir bölümünü Van’daki depremzedeler için kullandık. Onların yemekleri yok. Bizde onlara para gönderdik ve onlara yardım etmiş olduk.”
Öğrenci Velisi Yücel Karabağ, 1 Aralık 2011 Pazartesi günü öğrencileri ile birlikte Ziraat Bankası Kırklareli Şubesi’ne giderek Van’daki Depremzedelere yardım için açılan hesaba para yatırıp depremzedelere bağışta bulunduklarını ifade etti. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here