”Küçük bir bütçeyle Beko Basketbol Ligi’ne çıktık”

17

Olin Edirne Gençlik Spor basketbolcuları, Beko Basketbol Ligi’ne yükselişini baloyla kutladı. Olin Gençlik Spor Kulüp Başkanı Turhan Gazioğlu, bir tesiste gerçekleştirilen baloda yaptığı konuşmada, Olin Gençlik Spor’un başarılarını bundan sonrada sürdüreceğini belirtti.

 

Olin Gençlik Spor’un Türkiye’nin en büyük basketbol organizasyonu olan Beko Basketbol Ligi’nde yoluna devam edeceğini ifade eden Gazioğlu;
”Edirne kültür mirasıyla olduğu gibi basketbolda da Türkiye’de seçkin yerini aldı. Bundan böyle Edirne’miz o basketbol liginde temsil edilecek. Sportif alanda da Edirne layık olduğu yeri buldu. Tabii bu şampiyonluk gelinceye kadar geçen süre kolay olmadı. Yöneticilerimize, teknik ekibe ve basketbolcularımıza teşekkür ediyorum. Beko Basketbol Ligi’ne yükselişimizde, bilgisini, görgüsünü, deneyimini ve ekonomik gücünü doğduğu Edirne’nin tanıtımına harcayan Edirne Yağlı Sanayi AŞ Genel Müdürü Mehmet Edip Ağaoğulları’na şükranlarımızı sunuyoruz’” dedi.
Ağaoğulları da Edirne halkının takıma büyük destek verdiğini, basketbolcuların firmalarının markası olan Olin’i şerefiyle taşıyarak Beko Basketbol Ligine çıktıklarını belirterek, başarıda emeği geçen herkesi kutladı.
Konuşmadan sonra Ağaoğulları, Olin Edirne Gençlik Spor Antrenörü Gökhan Taştimur ve basketbolculara şükran plaketi takdim etti. Olin Gençlik Spor Genel Menajeri Serdar Yiğitsoy, yaptığı açıklamasında, Beko Basketbol Ligi’ne çıkmak için 4 yıldır çalıştıklarını ve sonunda amaçlarına ulaştıklarını söyledi.
Edirne halkına kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür eden Yiğitsoy;
“Edirne halkı bizim takımla, teknik ekiple bütünleşti ve sonuçta çok büyük bir camia oluştu. Küçük bir bütçeyle Beko Basketbol Ligi’ne çıktık. Türkiye bizi konuşuyor. Önümüzde şimdi her şey daha da zor olacak. Bizim bunları da başaracağımıza inanıyorum. Olin layık olduğu yerlere gelecektir” dedi. aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here