KTSO’da “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”

26
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO), KOSGEB ve İş-Kur ile birlikte ortaklaşa düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” 26 Temmuz 2010 Pazartesi günü KTSO Toplantı Salonunda saat 09.30’da başladı.

HABER MERKEZİ
Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Abidin İçden tarafından verilen eğitim 28 Ağustos 2010 Cumartesi günü sona erecek.
KTSO Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”nin 72 saatlik bir eğitim olduğunu belirterek, 50 kişinin kayıt yaptırdığını ifade etti. Eğitimin ardından sertifika verileceğini ve bu sertifikaları alan girişimcilerin hazırlayacakları projeyi KOSGEB’e vereceklerini, hazırlanan proje sonrası, proje sahibine 27 bin hibe, 70 bin lira geri ödemeli olmak üzere ortalama 100 bin lira destek verileceğini söyledi.
İş-Kur Kırklareli İl Müdürü Hasan Aksoy yaptığı açıklamasında şunları kaydetti;
“Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş ile 2-3 aydır bu konuyu konuşuyoruz. Sürekli gündeme getiriyorduk ve nasıl nereden başlayacağız onun sıkıntılarını çekiyorduk. Tabi sonunda bu faaliyetimizi gerçekleştirdik. Gördüğüm kadarıyla ilk gün 50 kişiyi gelsin diye davet etmiştik ama bir kısmına ulaşamadık galiba 2 sınıfa ayıracaktık. Benim sizden istediğim durumu uymayanlar fazla zaman kaybetmesin çünkü bu kursun süresi kısa hemen yedeklerden alalım ki girişimcilik eğitimi ile ilgili firmaya ödeyeceğimiz para düşmesin. Bizde her birinizin ayrılması demek bu eğitimi veren firmanın para alması demek. O nedenle şuan için Sigortalı, Bağ-Kur’lu, Emekli gibi veya işyeri sahibi gibi resmi belgeli birileri varsa ileriki günlerde bilgisayar silip atacak. Bizde zaman geçmiş olacak hiçbir işlem yapamayacağız. Yine bizim öbür eğitim kurslarımız gibi bu kurslarda süre kaç gün ise o gün kadar 15 lira para ödeyeceğiz. Bu kursun sonunda KOSGEB ile birlikte Girişimcilik Belgesi vereceğiz. Girişimcilik Belgesi’ni aldıktan sonraki yapacağınız çalışmalarla ilgili sizlere zaten eğitimi veren arkadaşlarımızda bilgi vereceğiz. Ne tür, nasıl proje hazırlayacaksınız bunları size anlatacaklar. Kursun başarılı geçmesini diliyorum” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here