KTSO, Keşan TSO ile buluştu

12
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ile Keşan Ticaret ve Sanayi Odası 3. Meslek Komiteleri’nin Trakya Gıda Komiteleri Buluşma Toplantıları’nın 4’ncüsü Uzunköprü’de yapıldı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ile Keşan Ticaret ve Sanayi Odası 3. Meslek Komiteleri’nin Trakya Gıda Komiteleri Buluşma Toplantıları’nın 4’ncüsü Uzunköprü’de yapıldı.
Düzenlenen toplantıya; Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Meclis Başkanı Erdoğan Semerci, Meclis Başkan Yardımcısı Şevket Başgelen, 3. Meslek Komitesi Başkanı Serhad Güney, Meclis Üyeleri Uğur Arıkök, Yavuz Beğeçaslan, 3. Meslek Komitesi Üyeleri Şükriye Alkan, Hüseyin Deren, Atilla Akın, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Yüksel Allioğlu, Gıda Komitesi Başkanı Berna Tanyolaç, Meclis Üyesi Selahaddin Uyulgan, Komite Üyeleri; Evren Yörük, Mutlu Toptani, Yusuf Cemil, Yakup Balcı katıldı.
Yapılan toplantı ile ilgili olarak Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Meclis Başkan Yardımcısı Şevket Başgelen şunları kaydetti:
“Trakya bölgesindeki Ticaret ve Sanayi Odaları arasında birlik, beraberlik ve işbirliğini geliştirmek amacıyla yaptığımız toplantıların bir tanesini daha Keşan’da gerçekleştirdik. Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Yüksel Allioğlu’nun konuşmasını ardından toplantıya devam edildi. Köy-Koop.’ların et üretimi ve süt ile ilgili sorunlarının tespiti ve desteklenmesi görüşüldü. Ulusal market zincirlerine karşı bakkalları korumak için çalışmalar yapılmasına ve bunun için komite oluşturulmasına karar verildi.b Bu konuda tüm Odalarla ortak çalışmalar yapılması kararı alındı.  Gıda Sektörü’ndeki ortak sorunlar ile çözüm yolları tartışıldı. Yapılacak olan güçbirliğinin ve ortak projelerin sağladığı sinerjinin faydaları görüldü. “İhracatçı ve İthalatçı Yetiştirme Eğitimi” verilmesine ve bölgede ortak web sayfası hazırlanarak Trakya’daki yerel üretici üyelerimizin tanıtılması konularında görüş alışverişinde bulunuldu.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.