KTSO, Hardaliye Üretimi için Şirket kuracak

13
* Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, başlattıkları iktisadi teşekkül kurma çalışmaları kapsamında ilk olarak Hardaliye Üretimi ile ilgili bir şirketi hayata geçireceklerini belirtti.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş ve Meclis Başkanı Mehmet Sağ, 07 Haziran 2010 Pazartesi günü gazetemize gerçekleştirdikleri ziyaretlerinde Kırklareli TSO olarak iktisadi teşekkül kurmak için çalışmalar başlattıklarını belirterek bu konuyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulunmuşlardı:
“Bir iktisadi teşekkül kurup, Kırklareli’de belirli kurumlar ve bu konuyla ilgili özel şahıslarında ortak olabileceği gerek Hardaliye, gerek Hayvancılık gerekse Organik Tarım olsun bir iktisadi teşekkül kurup yöremizdeki katma değer yaratabilecek, potansiyel yaratabilecek Türkiye piyasasında yerini bulamamış ürünlerin yapılmasında üretilmesinde ve tanıtılmasında yardımcı olma konusunda böyle bir düşüncemiz var.
Mesela Üzüm Üreticileri Birliği var, Bağcılık var, Damızlık Hayvan veya Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Birliği var. O tip bir iktisadi teşekkül kurup Ziraat Odası, Borsa, Esnaf Odalarıyla görüşüp halktan da, ticaret yapanlardan da ve konuyla ilgili olanlarında içinde yer alabileceği iktisadi teşekkül kurup, teşekkülle beraber Kırklareli’nin daha ülke çapında ismini duyurabilecek potansiyelle ilgili çalışmalarımız var.”
* “En kısa zamanda Hardaliye ile ilgili şirket kuracağız”
Kendisi ile 10 Temmuz 2010 Cumartesi günü görüştüğümüz KTSO Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş gazetemize yaptığı açıklamaların ardından olumlu tepkiler aldıklarını ve bunun üzerine çalışmaları hızlandırarak en kısa zamanda ilk olarak Hardaliye üretimi ile ilgili olarak bir şirket kuracaklarını belirterek şunları kaydetti:
“Kırklareli’de Ticaret ve Sanayi Odası olarak iktisadi teşekkül oluşturma çalışmalarımızı gazeteniz aracılığı ile kamuoyu ile paylaşmamızın ardından olumlu tepkiler aldık. Bunun üzerine çalışmalarımızı daha da hızlandırdık. Bilindiği üzere şirket kurmak kolay değil ve bu sebeple de kurmak istediğimiz şirketi henüz fiili hale getirmedik. İlk başta Hardaliye üretimi ve ile ilgili bir şirket kuracağız. Bu şirketin kurulması Meclis Kararı ile olacağından, önümüzdeki Meclis Toplantısı’nda bu konuyu tekrar gündeme getireceğiz. En kısa zamanda çalışmaları bir sonuca bağlayarak, şirketi kuracağız” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here