KTB’den Van’daki depremzedelere yardım eli

14
23 Ekim 2011 Pazar günü Van’da meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki deprem sonrasında depremzedelere Kırklareli Ticaret Borsası’ndan 2 bin TL’lik yardım gönderilecek.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel, borsa yönetimi olarak Van’da yaşanan deprem felaketi sonrasında depremzedeler için 2 bin TL yardım gönderme kararı aldıklarını açıkladı. 
* “Milletimizin birlik beraberlik ruhu arttı”
Başkan Altıntel açıklamasında şunları kaydetti;
“Deprem aniden gelerek Van ilimizi vurdu. Ölen ve yaralanan vatandaşlarımız var. Ondan öncede Hakkari’de terör örgütünün düzenlediği hain saldırı sonucu 24 askerimiz şehit oldu. Şehitlerimizden biride Vize ilçesi, Çavuşköy Köyü’nden, şehidimiz ile ilgi vazifelerimizi yaptık. Türkiye öğle bir noktaya geldi ki, maneviyatı, düşüncesi ve birlik beraberlik ruhu arttı. Türkiye terör olaylarına karşı ve Van’daki deprem sonrası müthiş bir birlik ve beraberlik sergiliyor. Bu çok övünç ve sevinç verici bir durum, sanatçısından, futbolcusuna kadar tüm vatandaşlar hareket halinde. Yaraların sarılması için herkes müthiş bir seferberlik halinde. Vatandaşların yardıma koşması bizleri gururlandırıyor.”
* “Borsa olarak Van’daki depremzedeler için 2 bin TL yardım kararı aldık”
“Kırklareli Ticaret Borsası olarak depremzedelere 2 bin TL tutarında bir yardım ulaştıracağız. Bende şahsi olarak depremzedeler için 2 bin TL tutarında bir yardımda bulunacağım. Diğer arkadaşlarda kendi güçlerine göre yardımları göndereceklerdir. Temennimiz en kısa zamanda yaraların sarılıp oradaki insanların normal hayatlarına dönmeleridir. Türkiye devleti her yönü ile çok güçlü, Kızılay’ımız bir günde 22 bin çadır kurdu. Bu anlamda müthiş bir dayanışmamız var. Buda bizi gerçekten mutlu ediyor.” (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.