KSMMMO’ndan üyelerine hizmette sınır yok

16
Kırklareli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (KSMMMO) tarafından odaya kayıtlı Muhasebeciler ve Mali Müşavirlere “İş Güvenliği Eğitim Yasası” konferansı verildi. 
HABER MERKEZİ
17 Ocak 2013 Perşembe günü saat 10.00’da Kırklareli SMMMO Konferans Salonu’nda yapılan konferansı Bureau Verıtas Uluslararası Denetim Şirketi Baş Denetleyici Yelda Turna, Satış Müdürü Yücel Erden ve Avukat Zeki Onat tarafından verildi.
Kırklareli SMMMO Başkanı Burhan Üstünkol, konferans öncesinde yaptığı açılış konuşmasında, oda olarak eğitimlere önem verdiklerini belirterek yaklaşık 2 yıldır oda üyelerine verilen eğitimler konusunda yoğunluk olduğunu söyledi.
Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun (TTK) 635 sayılı karar name ile için boşaltıldığını belirten Üstünkol, ayrıca TTK’nın meslek camiası içinde anlaşılmadığını da dile getirdi.
Ayrıca Üstünkol, 660 nolu kararname hükmünden sonra da denetimlerin farklı noktalara çekildiğine değindi.
Bilgilendirme toplantısında Zeki Onat, İşverenin yükümlülükleri, işverenin yükümlülükleri yerine getirmemesinin sonuçları, işçinin İş güvenliği yasasından kaynaklanan hakları, işçinin haklarının kullanım sınırları, iş güvenliği uzmanının hukuki durumu, sorumluluk ve sınırları, cezai sorumluluğu, Yelda Turna’da iş sağlığı ve güvenliği kanunu, iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin işyeri tehlike sınıfları tebliği, iş güvenliği uzmanlarının görev, yetki, sorumluluk ve eğitimleri hakkında yönetmelik, işyeri hekimlerinin görev, yetki, sorumluluk ve eğitimleri hakkında yönetmeliği, iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri yönetmeliği, iş sağlığı ve güvenliği risk değerlendirmesi yönetmeliği, ağır ve tehlikeli işler yönetmeliği konularında çeşitli bilgiler verdi.
Eğitim, gün boyunca devam etti. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here