KSMMMO “Burhan Üstünkol ile yola devam” dedi

21
* Genel Kurul’da konuşan Kırklareli Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Odası (KSMMO) Başkanı Burhan Üstünkol, mesleğin yakın tarihteki gelişim sürecini anlatarak, bu süreçte kendilerine gereksiz şeyler yüklendiğinden yakındı.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Odası’nın (KSMMO) 20. Olağan Genel Kurulu 29-30 Mayıs 2010 tarihlerinde gerçekleştirildi. Düzenlenen Genel Kurula Edirne SMMMO Başkanı Enver Çevik, Tekirdağ SMMMO Başkanı Şerafettin Kurt, KSMMMO Üyeleri katıldı.
29 Mayıs 2010 Cumartesi günü saat 13.30’da yapılan Genel Kurul Başkanlık Divanı Seçimi sonrasında saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.
Genel Kurul’un açılış konuşmasını yapan Başkan Burhan Üstünkol; 1990 öncesinde mesleklerinin durumu ile günümüzdeki konumunu karşılaştırarak birçok şeyin değiştiğine dikkat çekerek; “Yıllar önce şimdi bu konumda ola¬cağımızı, fiziki açıdan gelişmişlik göstere¬ceğimizi belki hayal bile edemezdik. Bundan dolayı mutluyuz. Daha nice mutluluklar meslek örgütümüzün hakkıdır.
Geçmişten gelen esnaf zihniyetini birçok işletme üstünden atamamıştır, işletmelerde halen tek adam düşüncesi hakimdir. Yani işletmenin her işini kendisini yap¬maya çalışan kişi. Bunun yanısıra, çevresinde ekonomik olarak iyi kazanç elde ettiğini gördüğü kişilere özenerek sermayesi olupta aynı işe atılım yapanlar var. Bunların yaşadığı olumsuzluklar bizleri de etkilemektedir.
Türk insanı artık borçlanarak gün bitirmeye başlamıştır. İşsizlik konusunda da başka bir çelişki yaşa¬maktayız. Birçok kişi işsizlikten yakınırken, birçok firma da sorumluluk taşıyabilecek kaliteli işçi ve ara eleman sıkıntısı çekmektedir” dedi
Gündem; seçimlerde kullanıla¬cak oy pusulalarının belirlenmesi ve adayların genel kurula duyurulması, yönetim kurulu çalışma raporu, kesin hesap raporu ve Denetleme Kurulu’nun raporlarının okunması, Yönetim kurulu, çalışma raporu, kesin hesap raporu ve Denetleme Kurulu raporlarının görüşülmesi, Yönetim ve Denetleme kurullarının ayrı ayrı  aklanması ve bütçe önerisinin görüşülüp karara bağlanması ile devam etti. Bunların yanısıra gündeme-ilave olarak, KSMMMO hizmet binasının üzerinde bulunduğu arsanın hazineden alınması için, yönetim kuruluna yetki verilmesi gündeme geldi ve oybirliği ile kabul edildi.
Programın sonunda Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olmaya hak kazanan oda mensuplarına Mali Müşavirlik Belgeleri, meslekte 30 yılını dolduranlara da Onur Plaketleri takdim edildi. 20. Olağan Genel Kurul, verilen kokteylin ardından sona erdi.
* KSMMMO “Burhan Üstünkol ile yola devam” dedi
Kırklareli Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Odası’nın (KSMMO) 30 Mayıs 2010 Pazar günü yapılan Başkanlık Seçimleri’ne mevcut Başkan Burhan Üstünkol’un tek listesi ile gidildi. 66 üyenin oyunu alan Burhan Üstünkol’un listesi şu isimlerden oluştu:
* Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Burhan Üstünkol, Eşref Şahin, Yavuz Genim, Şeniz Çetin, Mustafa Türkan
* Yönetim kurulu Yedek Ülyeler: Engin Çakan, Şebnem Pişirici, Hasan Tamer Kahyaoğlu, Turan Derici, Hüseyin Baycan
* Disiplin Kurulu Asil Üyeler: Vedat Var, Aycan Üzülmez, Çetin Yılmaz, Meral Öztürk, Recai Yalçınkaya
* Disiplin Kurulu Yedek Üyeler: Murat Örenli, İbriham Uysal, Cengiz Dal
* Denetleme Kurulu Asil Üyeler: Haşim Pazar, Güven Kuray, Mustafa Gökçen
* Denetleme Kurulu Yede Üye: Nesrin Çilli
* Birlik Temsilcileri Asil Üyeler: Burhan Üstünkol, Eşref Şahin, Recep Kösegil, Özder Kıyak, Hilkat Ülger, Ali Sergen, İbrahim Göktaş, Hüseyin Baycan
* Birlik Temsilcileri Yedek Üyeler: Şeref Dündar, Maksut Ürek, Adem Dura, Gülek Can, Coşkun Arık, İsmail Gören, Şeniz Çetin, Yavuz Genim. (s) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here